Apartamenty w największych miastach

przez | 23 sierpnia 2022
Od paru miesięcy jesteśmy świadkami krachu na rynku nieruchomości jednorodzinnych. Niski popyt na wille wpłynął na inwestycje w apartamenty. W większych ośrodkach miejskich apartamentowce rosną w oczach.

Przykładem są wrocławski Sky Tower i warszawski drapacz chmur Złota 44. Obok apartamentów chętnie wybierane są także przepastne mieszkania w odnowionych kamienicach. Ich ceny, podobnie jak apartamentów, zaczynają się od ponad dziesięciu tysięcy za metr kwadratowy.

Świeże inwestycje buduje się zwykle w samych sercach metropolii, co jest bardzo cenione za wygodny dojazd i rozwiniętą infrastrukturę. Dodatkowo deweloperzy starają się umieszczać inwestycje w rejonie dużej ilości zieleni, parków i skwerów.

Informacje, które posiada praktyczna strona (https://primaveraspa.pl/biznes/sale-konferencyjne/), są jak najbardziej użyteczne, jeżeli interesuje Cię omawiany temat – kliknij zatem tu!

Czasy betonowych pustyń szczęśliwie odeszły w niepamięć.

apartamenty

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA
Kraków

Apartamenty oferują w sercu miasta, na Mokotowie i na Woli. Inwestycje rosną również na oddalonych krańcach miasta. W stolicy za luksusowe mieszkanie trzeba zapłacić najwięcej w kraju – ceny przekraczają siedem milionów złotych. Cztery kąty w przedwojennych odremontowanych kamienicach da się odszukać m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za metr kwadratowy wynoszą ponad 20 tysięcy złotych.

W innych obszarach kraju można znaleźć tańsze apartamenty. Poznań jest miejscem, w którym ekskluzywne lokale są budowane często dalej od centrum, w okolicy dużej ilości zieleni. Ceny potrafią być tu aż dwukrotnie niższe, niż w Warszawie. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę „”, aby się o tym przekonać.

Z innej strony przedstawia się Kraków Apartamenty w tym międzynarodowym mieście są tylko nieco tańsze niż w Warszawie co widać gdy wyszukamy „apartament”. Ceny oscylują w okolicach 5-6 milionów PLN. Apartamenty w tym prapolskim grodzie szczególnie chwalą sobie obcokrajowcy. Więcej na