Asertywności można się nauczyć

przez | 7 marca 2022
W naszym kraju pokutuje błędne przekonanie, że sprzedawcą może zostać każdy. Nie jest to prawda. Tak naprawdę, by zostać sprzedawcą powinniśmy posiadać określone cechy, a tych nie ma połowa ludzi, którzy podjęli pracę w sklepach. W dodatku wielu osobom wydaje się, że skoro pracowały w mięsnym sklepie to i w butiku z ciuchami też dadzą sobie radę, w końcu obsługę kasy fiskalnej mają w jednym paluszku. A w tych sklepach trzeba używać odrobinę innych technik sprzedaży, o których wiele osób nawet nie słyszało.

sprawdź więcej
Oczywiście są brylanty, które potrafią świetnie odnieść się do nastroju klienta i sprawić, żeby klient, który zjawił się u nas po wkładki do butów wyszedł z dwiema, nowymi parami obuwia, ale tu musimy być bardzo utalentowani albo być po przeszkoleniu z technik sprzedaży. W wielu miastach robione są szkolenia techniki sprzedaży (zobacz szczegóły). Dzięki takiemu szkoleniu można dowiedzieć się, jak prowadzić rozmowę z klientem, żeby ten chciał podtrzymywać konwersację i co najważniejsze dla sprzedawcy, żeby wyszedł z więcej niż jedną rzeczą.

Bycie sprzedawcą nie jest dla wszystkich

Wiele osób, które nie są w stanie nigdzie znaleźć zajęcia wybierają pracę w sklepie. Ale praca w sklepie, wcale, nie jest taka banalna jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Otóż nie można tylko chodzić po sklepie i udawać, że poprawia się ekspozycję. Nie możemy również spędzić czasu na rozmowie ze znajomą, która właśnie przyszła do sklepu. Musimy spełnić pewne normy, w innym wypadku nie otrzymamy premii albo zostaniemy zwolnieni. Nie jest to miła perspektywa, ale jednak, tak to właśnie wygląda. Na szczęście szefowie wiedzą, że trzeba umieć być sprzedawcą i zapisują swoich pracowników na szkolenia techniki sprzedaży. Oczywiście nie do każdego pracodawcy dotarło, że dzięki właściwemu przeszkoleniu pracowników można podnieść zysk i to nawet o pięćdziesiąt procent, a bywa, że i więcej.

Wejdź do nowego artykułu oraz czytaj istotne informacje (http://www.robak.konin.pl/oferta/przenosniki-tasmowe) na ten niebywale frapujący temat. Ekstra detale omówiliśmy dla Ciebie z dużą przyjemnością.

Jeśli wzięliśmy do pracy w naszym sklepie osoby z różnych bajek to, czym prędzej powinni oni zrozumieć, jak powinna wyglądać praca sprzedawcy, żeby dzienny utarg wprowadzał uśmiech na twarzy a nie prowadził do tego, że nie ma, czego przeliczać, bo kasa wręcz świecie pustkami (więcej szkoleń): ). Jeżeli widzimy, że biznes nie daje oczekiwanych dochodów, to musimy spróbować coś zmienić. Na pewno, dobrym początkiem będzie szkolenie dla osób zatrudnionych z technik sprzedaży.