
Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały na skutek wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozwój osady przebiegał dosyć wolno,wskutek ostrego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Biedę mieszkańców zwiększały przymusowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz zmiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.
Ważnym etapem na drodze rozwoju była również samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców.
Jeżeli masz chęć uzyskać bardziej dokładne informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj informacje (https://www.rego-bis.pl/), które zwyczajnie Cię pochłoną.
Wyjątkowo ważną rolę odegrało też Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wędrówek powinni zaznajomić się z ofertą wakacji w Beskidach
***Kompletną propozycję na odpoczynek dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odszukać w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- domki letniskowe Bukowina Tatrzańska- beskid śląski noclegi