Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

przez | 30 grudnia 2021
Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to idealne miejsce do podziwiania fenomenu Tatr – nic, toteż dziwnego, że co roku coraz więcej ludzi decyduje się by spędzić tu wczasy a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na wczasy 2014, ferie i wakacje.

kwatery ustroń

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Centralną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Kolejne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały na skutek wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozwój osady przebiegał dosyć wolno,wskutek ostrego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Biedę mieszkańców zwiększały przymusowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz zmiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Ważnym etapem na drodze rozwoju była również samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców.

Jeżeli masz chęć uzyskać bardziej dokładne informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj informacje (https://www.rego-bis.pl/), które zwyczajnie Cię pochłoną.

Wyjątkowo ważną rolę odegrało też Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wędrówek powinni zaznajomić się z ofertą wakacji w Beskidach

***Kompletną propozycję na odpoczynek dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odszukać w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- domki letniskowe Bukowina Tatrzańska- beskid śląski noclegi