BHP

przez | 13 stycznia 2022
Gdy rozkręcamy własny biznes musimy liczyć się z tym, że będzie wiele istotnych spraw, które będą nam spędzały sen z powiek. Na pewno do jednej z nich należą zasady BHP. Oczywiście sporo osób myśli, że jakoś damy radę dostosować przepisy, ale są one nieubłagane. Powinniśmy my sami, jako pracodawcy oraz nasi pracownicy zapoznać się z nimi i ich przestrzegać.

W jaki sposób dobrze przeprowadzić szkolenie BHP

Wielu firmom brakuje czasu na przedstawianie pracownikom norm BHP. Dlatego to świetny pomysł na rozwiązanie różnych problemów w tej sprawy. Jeśli nasza firma ma siedzibę w Warszawie, to możemy zapisać się na jakieś szkolenie właśnie z norm bezpieczeństwa i higieny pracy w tej miejscowości. Można również zaprosić profesjonalistów w tej dziedzinie, by przeprowadzili szkolenie w naszej firmie dla osób zatrudnionych (tutaj doskonałe przykłady).

Bezpieczeństwo na stanowisku pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy to niezmiernie ważna część życia każdej jednostki. Nieważne czy chodzi o placówki szkolne, czy o sąd. Ważne, że trzeba znać i dostosowywać się do obowiązujących norm zapisanych w tych przepisach. Przepisy te muszą być sprawdzane przez różnego typu organy np. przez sanepid. Powinniśmy, więc pamiętać o tym, żeby wszyscy nowi pracownicy byli przeszkoleni właśnie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie zawsze znajduje się na to czas, ale trzeba jakoś się zorganizować, by do takiego szkolenia dochodziło.

w pracy

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa, że w niektórych firmach dzieje się tak, że dostajemy do podpisania kartkę, że zapoznaliśmy się z przepisami BHP, choć wcale tak się nie stało. Tak, więc nie składajmy podpisu i możemy poprosić o zapoznanie nas z zasadami panującymi w firmie lub zakup sprzętu IT zezwolenie w czasie pracy, byśmy sami mogli się poznać te przepisy. Co ważne większość firm by mieć to z głowy stawia na szkolenia BHP (Gdańsk – o ofercie TBF na). Dzięki tego typu szkolenia dowiadujemy się każdej rzeczy, która dotyczy przepisów BHP od tego jaki czas można spędzić w pracy, w jakiej temperaturze maksymalnej możemy pracować i w co się ubierać do pracy. Oczywiście zasady BHP różnią się w zależności od rodzaju stanowiska. Inne zasady obowiązują w biurze a inne na magazynie. Jeżeli, więc nasza firma ma biura i hale, to oczywiście część szkolenia może być wspólna, ale później informacje dokładniejsze powinny być przedstawiane już jedynie poszczególnym grupom pracowników. Po takim szkoleniu pracodawca nie będzie musiał martwić się tym, że pracownicy nie będą wiedzieli, w jaki sposób się zachować w konkretnych warunkach pracy.