Tłumaczenia z języka angielskiego

Pomimo że język angielski jest rozpowszechniony na całej kuli ziemskiej, z reguły się zdarza że nieodzowny jest godny zaufania przekład. Poza przejrzystymi przypadkami konieczności przełożenia znaczących dokumentów lub instrukcji, tłumacz jest niezbędny także na spotkaniach finansowych z zagranicznymi partnerami handlowymi, a też na zjazdach oraz pozostałych okazjach gdy jest potrzebny tłumacz symultaniczny. Poza tym język angielski kryje w sobie znaczną ilość pułapek, a również przeolbrzymi zasób synonimów a, także gwar – ze względu na tak popularne używanie osiągnął liczbę aż 163 dialektów, pośród których na samych Wyspach Brytyjskich jest wyodrębnionych 50, a w USA 42. Dlatego także częsta jest potrzeba fachowej wiedzy na temat języka angielskiego, którą może zapewnić fachowy, godny uwagi tłumacz angielski Wrocław.

Continue reading “Tłumaczenia z języka angielskiego” »

Technika sitodrukowa

Wprowadzenie druku przez Gutenberga bez wątpienia było jednym z najbardziej istotnych wydarzeń w historii świata. Wcześniej, ręczne przepisywanie Biblii trwało około czterech lat. Zdolność skrócenia tego czasu spowodowała, iż drukarni na kontynencie europejskim stale przybywało. W pierwszych chwilach swego istnienia drukarnie wykorzystywane były przeważnie w powstawaniu książek oraz dokumentów. W tej chwili profil drukarni uległ dużej zmianie.

Continue reading “Technika sitodrukowa” »

Małe miasta, a kwestia reklamy Swojej firmy

Niewielkie miejscowości tak czy siak wcale nie są złe – jeśli jest zatrudnienie i rodzina, w zasadzie wielkie miasto nie jest niezbędne do szczęścia. A poza tym, bardzo często na obszarze małego miasta prościej o sukces. Niby jest mniej ludzi, lecz należy pamiętać, że przynajmniej w rachubę wchodzi o wiele mniejsza ilość konkurentów.

Continue reading “Małe miasta, a kwestia reklamy Swojej firmy” »