Co tak naprawdę warto zwiedzić ciekawego w Italii?

przez | 13 maja 2022
Uważam, że Włochy to najbardziej atrakcyjny turystycznie kraj na całym świecie. Może trochę przesadziłem, w końcu ciężko tak na szybko wskazać lidera, ale w końcu Italia to fantastyczne miejsce. Szczególnie kocham Florencję. Kilka lat temu odwiedziłem stolicę Toskanii – wspaniałe miasto, które tak naprawdę jest jednym ogromnym muzeum. Gdybym tak naprawdę miał taką możliwość, to zostałbym we Florencji na dłużej. Bez wątpienia niezwykłe miasto – jedno z fajniejszych na kuli ziemskiej.

Godna zainteresowania jest również Piza – chociaż gdyby nie Krzywa Wieża, pewnie nie słyszelibyśmy zbyt często o tym miasteczku, to tak czy siak całkowicie nie zgadzam się z ludźmi, którzy mówią, iż Piza to przereklamowane miejsce, w sumie nic ciekawego – oprócz Wieży, sobą nie prezentuje (polecamy także zabytki: Bazylika świętego marka w Wenecji. Jestem w stanie uszanować ludzie upodobania, lecz drogi czytelniku – w żadnym razie nie powinieneś omijać Pizy. Zresztą również nie możesz nie pojechać do Sieny. Według mnie Siena to najbardziej urokliwe miasteczko na terenie Włoch. Niesamowita miejscowość, która jest doskonała dla uwielbiających średniowiecze.

wakacje nad morzem

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wenecja? Z pewnością oklepane miasto, ale jakie ładne! Według mnie Wenecja to perfekcyjne miejsce dla zakochanych. Powiedzmy spędzenie miesiąca miodowego w tym mieście jest fantastycznym pomysłem (po kliknięciu w link dowiesz się więcej: Włochy atrakcje turystyczne polecamy. W żadnym razie nie możemy sądzić, iż Wenecja w czasie sezonu może nam pozwolić wypocząć. Czyli jeśli nie pragniesz stykać się z tysiącami turystów, zapewne powinieneś odwiedzić Wenecję powiedzmy w styczniu. Chcę także wspomnieć trochę odnośnie włoskiej stolicy.

Choć złośliwi powiedzą, że faktyczną stolicą Włoch jest Mediolan, to bez cienia wątpliwości Rzym jest niesamowitą stolicą. Fakt, kasę robi się w Mediolanie, ale Rzym (wyjazd na mecz do Rzymu) to zapewne obok Paryża najpiękniejsza europejska stolica. Byłem w Rzymie jakieś 10 lat temu – no i do tej pory wspominam te wspaniałe zabytki.

Chociażby Koloseum czy legendarna fontanna. Muszę niestety kończyć, a tak naprawdę jest do omówienia aż tyle interesujących miejsc… Ale to pokazuje, że Italia jest niezwykłym miejscem. W końcu nie ma zapewne drugiego tak urokliwego miejsca. To oczywiście moja subiektywna opinia – nie ukrywam, że jestem ogromnym fanem Italii.
Źródło: