Co zawiera w opłacie za usługę fotografa ślubnego?

przez | 18 maja 2022
Niezwykle dużo osób uważa, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To przecież jedna noc, kilka lub kilkanaście godzin, a ceny sięgają niejednokrotnie wiele tysięcy złotych. Trzeba zatem dowiedzieć się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

W głównej mierze należy zwrócić uwagę na fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko podczas samego przyjęcia, gdy robi zdjęcia, lecz również poświęca mnóstwo czasu na późniejszą obróbkę. Wykonane przez kilka godzin fotografie początkowo muszą zostać zgrane na komputer i z niemałą dbałością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie rozpoczyna się bardzo monotonny i angażujący etap ich obróbki. I to głównie na tym etapie zaczyna się bardzo trudna i niezwykle istotna praca fotografa.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tekst jest godny uwagi, to kliknij też ten link – równie interesujące materiały znajdziesz w najświeższym wpisie!

Fotografie, które następnie zostaną wywołane w specjalnej ciemni powinny być niezwykle szczegółowo doszlifowane w programie do obróbki graficznej. Niekiedy obróbka jednego zdjęcia może zająć nawet godzinę! Szybko zatem możemy oszacować, że fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, by w końcu powierzyć w nasze ręce gotowe fotografie ślubne. Taka praca związana jest nie tylko z wykonywaniem zdjęć na imprezie, ale również z selekcją, wyłanianiem z mnóstwa plików najwartościowszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, że obrazy wyglądają rzeczywiście świetnie!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni najczęściej oferują nam różne pakiety w różnych cenach. W ten sposób można dopasować koszty do swoich potrzeb i oczekiwań. W najtańszych pakietach mamy zwykle nieco mniej fotografii, jednak w przypadku gdy urządzamy niewielkie przyjęcie, a zaproszonych nie ma za wiele, niejednokrotnie ten pakiet jest wystarczający. Czasami również parom nie zależy na dużej ilości zdjęć, a raczej na doskonałych jakościowo obrazach, które będą niezawodną pamiątką z wesela . Jeżeli jednak pragniemy posiadać jak najwięcej różnorodnych fotografii, możemy wybrać dla siebie pakiety rozszerzone. Wtedy jednak należy się liczyć z tym, iż więcej zapłacimy. Warto również pamiętać, iż znacznie więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego będzie przygotowana sesja zdjęciowa.

Jak się więc okazuje, praca fotografa ślubnego jest niezwykle złożona i czasochłonna. Pamiętajmy jednak, że zawsze musi nam zależeć nie tylko na cenie.