Czy aby na pewno warto organizować przyjęcie z okazji komunii swojego dziecka w restauracji?

Moim skromnym zdaniem często jest tak, że mamy małe mieszkanie, w którym ciężko urządzić większy obiad, nie mówiąc już o komunii świętej.

I dlatego właśnie – polecana strona – wzrasta ilość przyjęć komunijnych, które są wyprawiane w restauracjach. Moim zdaniem tego typu wyjście jest doskonałym posunięciem. Osobiście myślę, że jeśli komunia, to wyłącznie w lokalu. Potrafię zrozumieć aspekt pieniężny, lecz w wielu przypadkach pieniądze bez żadnego kłopotu by się znalazły. A przynajmniej takie mam zdanie.

kelner obsługujący przyjęcie

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie jest powiedziane, że komunie to w każdym przypadku straszny koszt. Jeśli się porozglądamy, trafimy na ciekawą knajpkę, w której przyjęcie będzie akceptowalnym kosztem. Nie mówię, że to najzupełniej niewielki wydatek, lecz nie jest aż tak beznadziejnie, drogo. Interesującą alternatywą jest z cała pewnością wynajęcie sali, a potem gotowanie na własną rękę, niewątpliwie to ekonomiczniejsze rozwiązanie, ale czy na 100% komfortowe? To już lepiej rozejrzeć się za niedrogą, lecz konkretną restauracją z fajną muzyką, do znalezienia na !

Zapewne w każdym mieście funkcjonuje wiele punktów restauracyjnych, w których zainteresowany może zamówić przyjęcie komunijne czy organizację stypy. Ogólnie nie mam wielkiego rozeznania w szukaniu restauracji, ale nie powiedziałbym, że trafienie na odpowiednią restaurację, która specjalizuje się w organizowaniu imprez okolicznościowych, tak naprawdę nie jest większym problemem. Na co zwłaszcza zwracać swoją uwagę, jeżeli szukamy restauracji? Cóż, i w tym przypadku raczej nie mówimy o wielkim problemie…

Najzwyczajniej trzeba zwracać sporą uwagę na smak jedzenia, wielkość porcji, obsługę kelnerską i oczywiście ceny. Na restauracji nie można zbytnio oszczędzać, lecz pewnie wynajęcie luksusowego przybytku także nie ma sensu. A w przypadku większych miast: Poznań, Gdańsk, etc., szukałbym restauracji przez Internet. Zatem: jeżeli za jakiś czas Twoje dziecko nareszcie czeka komunia, na poważnie zastanów się, czy być może bardzo dobrym wyjściem nie byłoby urządzenia przyjęcia w restauracji. Myślę, że to przedni pomysł.