Czym wyróżnia się sitodruk?

przez | 30 listopada 2022
Sitodruk jest najstarszym sposobem powielania druku. Wywodzi się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy upiększali prezentowaną metodą różne materiały. Dzisiaj jest to jedna z głównych technologii, która znalazła duże zastosowanie dzięki wielu plusom, jakie posiada. Czym w takim razie cechuje się sitodruk?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Nade wszystko sitodruk polega na ręcznym bądź mechanicznym przeciskaniu farby przy pomocy stosownego urządzenia przez formę drukarską. Sitodruk może być stosowany na dowolnych podłożach drukarskich. Odnosi się to nie tylko do materiału, lecz także danego kształtu oraz powierzchni tworzywa. Bez trudności zadrukujemy folię lub tkaniny osiągając znakomity rezultat.

sitodruk

Źródło: flickr.com

Niewątpliwym walorem opisywanej techniki jest wykonywanie wydruku odpornego na szkodliwe warunki pogodowe, np. na opady. Do tego posiada ogromną trwałość mechaniczną – trudno go zepsuć.Z tej przyczyny nie trzeba chronić go w żaden dodatkowy sposób. Co więcej, farba wykorzystywana do sitodruku może być kryjąca albo częściowo kryjąca. Znaczy to, że wydruki stworzone dzięki tej technice są naprawdę pełne życia i nadzwyczaj intensywne. Rezultaty można porównać do użycia farb olejnych. Nie trzeba obawiać się starcia farb. Sitodruk gwarantuje wykonanie najlepszych wydruków w wyrazistych barwach. Ale to jeszcze nie wszystko.
Sitodruk proponuje bogatą różnorodność farb. Zależnie od wymagań klienta można użyć m.in.

Ten wpis wydał Ci się intrygujący? Masz ochotę na następne posty? Zatem nie zwlekaj i klikaj nagrobki nowoczesne w poniższy link.

farby metaliczne, fluorescencyjne lub brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać wydruk, z którego będziemy faktycznie zadowoleni (dowiedz się więcej o nowoczesnych maszynach do sitodruku).

Sitodruk wykorzystywany jest m.in. do różnego rodzaju materiałów reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, a także odzieży. Szczególnie popularne są wydruki na koszulkach, które mogą stanowić świetny podarunek dla bliskiej nam osoby. Konieczna jest wyłącznie profesjonalna maszyna do koszulek, którą bez problemu znajdziemy w sprawdzonych drukarniach. Warto jest dokładnie się rozejrzeć, by otrzymać naprawdę rewelacyjnej jakości sitodruk. Maszyny używane wielokrotnie można zakupić do samodzielnego wykorzystywania, jednak do pojedynczych wydruków lepiej jest po prostu zamówić zlecenie w odpowiedniej firmie i być zadowolonym z końcowych rezultatów – czytaj więcej o używanych maszynach do sitodruku.