Dlaczego trzeba na wypoczynek pojechać na Warmię i Mazury? Wakacje w Krainie Tysiąca Jezior

przez | 9 lipca 2021
Lada dzień w naszym kalendarzu zobaczymy tę, tak długo wyczekiwaną datę: urlop… I poświęćmy chwile czasu na to, abyśmy już teraz zaplanowali nasze letnie wojaże. Czy będzie to morze, góry, jeziora? Polacy to prawdziwi szczęśliwcyGdyż nie wszystkie państwa mają dostęp do wyżej wymienionych miejsc. Oczywiście, można pokusić się o wyjazd zagraniczny, niemniej jednak cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do pozostania w kraju.

Powodem jest, coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. Aktualnie, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Bez przerwy powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży.
jeziora na Mazurach

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie jesteśmy wielbicielami spacerów po nadmorskich bulwarach, górskie wędrówki wydają nam się po prostu nudne, a przy tym przeszkadzają nam tłumy urlopowiczów wybierzmy się na na Warmię i Mazury. Cisza, spokój i czyste wody jezior – atrakcyjne oferty na .

Wymarzone miejsce dla fanów sportów wodnych, wielbicieli żeglowania. Wakacje na Warmii to także spacery leśnymi ścieżkami które pozwolą nam odpocząć na tle natury . To ważne miejsca historyczne, np miasto Grunwald, czy cieszące się wielkim zainteresowaniem turystów krzyżackie zamki, które możemy zobaczyć przemierzając tzw szlak krzyżacki. Niewielu Polakom Warmia i Mazury kojarzą się z morzem. A jednak to właśnie w tym regionie leżą najważniejsze miejscowości Zalewu Wiślanego – Elbląg, Frombork i Tolkmicko, konieczne zobaczenia miasta, które trwale wpiszą się w naszą pamięć.
Mazurskie jezioro

Autor: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/
Zwiedzając różne zakątki kraju zwykle mamy ochotę by skosztować tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zamieniamy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Ciężko jest więc spędzić wakacje nad Bałtykiem bez świeżej, smażonej czy wędzonej rybki, za których smakiem tęsknimy po powrocie do domu. Sielawy, węgorze albo szczupaki z pewnością oczarują nasze podniebienia.
Proponujemy więc by już dziś rozpocząć poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Zastanowić się czy większy komfort odczujemy w domku zbudowanym w lesie, czy może w eleganckim hotelu spa. Chcąc sobie pomóc, możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje Mazury 2014, a ujrzymy bogatą listę ofert, z której na pewno wybierzemy odpowiednią.