Dobry sposób na zdobywanie coraz to nowych klientów

przez | 30 listopada 2022
Jeżeli prowadzisz swoją firmę, być może powinieneś pomyśleć nad wprowadzeniem w niej ciekawych rozwiązań, które mogą zapewnić Ci dużo nowych klientów. Jeśli zastanawiasz się nad niezłym pomysłem, być może powinieneś rozważyć możliwość wprowadzenia programów lojalnościowych dla Twoim klientów. Kiedy Twoja firma para się sprzedawaniem różnego rodzaju towarów, wówczas programy lojalnościowe b2b są naprawdę świetnym. Taki program lojalnościowy polega na tym, że klient przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie dostaje kartę stałego klienta, na którą później może zbierać punkty przy każdych kolejnych zakupach.

kupony lojalnościowe

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zbierze ich wystarczającą pulę, wówczas będzie mógł wymienić je na bon towarowy lub rabat na towary w Twoim sklepie. Dzięki przyznawaniu takich kart lojalnościowych bez wątpliwości przyciągniesz wiele klientów do swojego sklepu.

Zainspirował Cię tekst?! Przygotowaliśmy dla ciebie unikatowe porady, więc zobacz szczegółowy tekst (https://btune.pl/hamownia-wroclaw-4×4/) w tym temacie!

Kiedy ktoś już ma kartę, wtedy niewątpliwie częściej będzie przychodził właśnie do Twojego sklepu – w ten sposób przecież będzie zbierał dodatkowe punkty, co bez wątpliwości zachęci go do wybierania właśnie Twojego sklepu a nie innych. Kiedy jeszcze wahasz się nad możliwością wprowadzenia takiego programu lojalnościowego w swojej firmie, podpowiemy w dodatku, że najlepiej takie programy sprawdzają się na pewno w sklepach spożywczych i w kosmetycznych. Jeżeli natomiast prowadzisz zakład usługowy, wtedy program lojalnościowy również ma spory sens. Możesz zakładać swoim klientom karty lojalnościowe i odnotowywać na nich każdą wizytę – kiedy przyjdą do Twojego zakładu wystarczającą ilość razy, wtedy następną usługę będą mieli wykonaną gratis. Na temat znacznie więcej odnajdzie się w tym miejscu – .

Taki rodzaj motywacji klientów do przychodzenia do właśnie Twojego zakładu jest z pewnością jednym z genialnych pomysłów. Jeżeli jednak profil prowadzonej biznesu nie pozwala Ci na wdrożenie programów lojalnościowych, wówczas bez wątpliwości powinieneś zastanowić się nad sporym motywowaniem swoich pracowników – w tym przypadku bez wątpliwości nieźle sprawdzą się programy motywacyjne (tematycznie również tutaj). Jeśli zorganizujesz konkurs przykładowo na najlepszego pracownika miesiąca i przyznasz mu premię, wówczas na pewno zauważyć, jak mocno rosną wskaźniki sprzedaży. Podobnie dobry efekt daje zarówno dobrze skonstruowany program lojalnościowy, ale również program motywacyjny dla pracowników.