Dokąd pojechać na długi weekend?

przez | 10 marca 2022
Od czasów powstania I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a później w okresie II Rzeczypospolitej byliśmy państwem wielonarodowym. Od wielu wieków stanowiliśmy mozaikę wielu nacji a od 1569 r. państwem oficjalnie federacyjnym, łączącym w jednym państwie dwa dawne księstwa, jakie do tej daty łączyła tylko unia personalna. Od początku więc byliśmy jakbyśmy to nazwali współcześnie krajem wielonarodowym. Tak było aż do pierwszej połowy XX w. wieku, niezależnie od niekorzystnych zmian politycznych jakie w przeciągu owych lat nasze państwo dotykały. Dopiero Druga Wojna oraz okres tuż po wojnie położyły temu stanowi rzeczy kres.

hotel

Autor: Sto-ispo Sp. z o.o.
Źródło: Sto-ispo Sp. z o.o.
Oczywiste jest że blisko 370 lat zgodnej egzystencji wielu narodowości na początek w jednym kraju a później w jednym kręgu kulturowym musiało zostawić niezatarte ślady, mimo brutalnie skutecznych działań dwóch największych totalitaryzmów dwudziestego wieku – Faszyzmu i Komunizmu. Jednym z takich śladów jest kultura Kresów która przecież przeżyła w naszych umysłach aż do dzisiaj. Naturalnie możemy mieć do legendy pogranicza zastrzeżenia iż w pewien sposób idealizuje rzeczywistość. Jednak pomimo wszystko przeżyła w naszej kulturze.

I dzisiaj można odczuć ów dawno przeszły czas. Starczy pojechać na wyprawę latem bądź teraz z okazji Święta Niepodległości na długi weekend, na Podlasie a szczegółowo w podlaskie. To na jego terenie znajdziemy ślady minionej wielokulturowej społeczności oraz odkryjemy klimat Kresów niczym z książek. Starczy więc wbić w wyszukiwarkę

hotel

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl

frazę: noclegi podlaskie aby wyszukać sobie wygodny punkt do wypadów turystycznych.

Region ten jest jak cały wschód Polski wymarzonym terenem dla tych którzy wypoczywając wolą pieszą wędrówkę aniżeli wypoczynek ( zakopane hotel 5 gwiazdkowy ) w towarzystwie kamerdynera w Liberii, w kosztownym ekskluzywnym hotelu. Jest to miejsce w którym można się radować hippiką i wyprawami właśnie na koniu. Z naszego pensjonatu możemy wybrać się na eskapadę do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Lista atrakcji na . Dobrym punktem wypadowym jest pensjonat w okolicy miejscowości Suchowola. Można zakosztować odpoczynku w siodle i poczuć się jak arystokracja.