Egzotyczne wakacje – co ciekawego może zaproponować Kuba, jakiego rodzaju atrakcje czekają na niej na odwiedzających

przez | 12 maja 2022
Wielu ludzi udając się na urlop poszukuje miejsc egzotycznych, pełnych uroku i niepowtarzalnego klimatu. Nie chcą oni spędzać czasu w miejscach zatłoczonych, tłumnych i gwarnych, a równocześnie chcą piaszczystych plaż, słońca i odrobiny egzotyki. I właśnie dla takich turystów swoją propozycję przedstawiają państwa z rejonu Karaibów – takie jak na przykład Dominikana, Bahamy, Kuba albo Jamajka. Obszar Karaibów kusi w pierwszej kolejności wspaniałą przyrodą, piaszczyste plaże są czyste, tak samo jest z błękitną wodą w lagunach i zatokach.

wakacje

Źródło: Ewlon
Niedużo będzie na świecie miejsc, które oferują tak niesamowitą, niezniszczoną jeszcze przez człowieka przyrodę i pod wodą i na lądzie. Bo Karaiby to tajemnicze i urocze lasy deszczowe, ale również pełne podwodnego życia rafy koralowe, otaczające liczne wysepki oraz wyspy. Karaiby to bardzo przyjazne miejsce dla turystów a ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni, choć rzecz jasna w pewnych rejonach należy trochę bardziej uważać na to, co i gdzie się robi.

Największą wyspą tego rejonu jest Kuba. Kraj ten przez długie lata żył w całkowitej izolacji, obecnie jest coraz bardziej otwarty na odwiedzających ze wszystkich stron świata. Poza wspaniałą przyrodą, charakterystyczną dla tego regionu świata, Kuba także ma całkiem sporo do zaoferowania jeśli będzie chodzić o rozrywkę i kulturę. To właśnie tam produkuje się

wakacje na kubie

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

najlepsze cygara świata i uwielbiany przez miłośników tego trunku rum, a taniec, śpiew i muzyka są obecne w zasadzie wszędzie.

Wakacje na Kubie pojawiają się w ofertach zwiększającej się liczbie biur podróży. Planując tam wylot należy mieć oczywiście paszport, a także postarać się o wizę turystyczną, z którą przy zorganizowanej wycieczce (poznaj oferty last minute od coraltrawel) nie powinno być żadnych problemów. Oferta miejsc noclegowych na Kubie jest coraz większa, kraj ten dostrzega korzyści płynące z turystyki i zaczyna bardzo promować swoje atrakcje. Również wśród klientów widać duże zainteresowanie tym do niedawna jeszcze niemożliwym do zwiedzenia kraju, co najlepiej można zobaczyć w liczbie rezerwacji.