Gdy za oknem deszcz, gdzie na egzotyczne wakacje?

przez | 6 września 2021
Późne wypady przeważnie przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i odciążają domowy budżet. W Europie jesień jest ostatnią szansą, by złapać odrobinę słońca i załapać się na kąpiel w morzu, jednak Azjaci o tej porze dopiero zaczynają turystyczny sezon. Szczególnie nas urzekły Chiny i Tajlandia.

biuro podróży

Regiony, które biuro podróży prezentuje podczas wycieczek, obrazują bogatą historię i kulturę Chin . Jednak mając na uwadze, iż Chiny są trzecim co do wielkości krajem na ziemi, ciężko jest zwiedzić je całe podczas jednej wycieczki. Mając ten fakt na uwadze, od której części kraju rozpocząć jego zwiedzanie? Z całą pewnością ”wciągnie” nas gorące Południe Chin. Jest ono pełne ciekawych miejsc, które zachwycają odwiedzających bardziej niż Mur Chiński.

U stóp Himalajów, gdzie miejscowa ludność toczy niekończącą się walkę o każdy skrawek ziemi na stromych wzgórzach położone jest miasteczko Lijiang. Jest często nazywane miastem wiecznej wiosny ze względu na przyjemny klimat i temperatury. Chiny to kraina odmienna od wszystkiego, co znajome dla Europejczyków, przez co o wiele bardziej fascynująca. W Państwie Środka ujrzymy zarówno prężną ekonomię, jak i dziką przyrodę. Wycieczka do Chin to najpiękniejsze wspomnienia na całe życie!
Tajlandia z z sezonu na sezon zrzesza sobie coraz większą liczbę miłośników Azji. Wzbudzą nasz zachwyt tysiące kilometrów plaż, dżungle, przebogata fauna i flora, pyszna kuchnia oraz sympatyczni i uśmiechnięci Tajlandczycy. Do tego kuszą niskie ceny i czarująca atmosfera.

Warty uwagi wpis, nie sądzisz? Skoro tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie, którą także bez wątpienia uznasz za pożyteczną.

Kto raz odwiedzi Tajlandię zrobi wszystko by powtórzyć przeżycia.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie powodem dla którego korzystamy z jesiennych wakacji (W sytuacji gdy szukasz pomysłu na urlop sprawdź biuro coral travel wakacje hiszpania) są niższe ceny. Powakacyjne obniżki czy rabaty to sposobność, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o zagranicznych wojażach, a nie mają zasobnych portfeli, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute. W pierwszym przypadku, na ofertę należy się zdecydować przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Ale bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im dłużej wstrzymamy się z decyzją wyjazdu, tym cena będzie korzystniejsza.