Godne polecenia miejsca w Polsce

przez | 30 maja 2022
Lato już minęły. Nadchodzi jesień, pora kojarzona najczęściej z coraz bardzie ponurymi dniami i początkiem edukacji i pracy. Dlaczego jednak nie wyrwać się na weekendowy wypad jesienną porą? Przedstawiam kilka propozycji dla mieszkańców Dolnego Śląska, bankowo wybierzecie sobie tutaj pomysł na wycieczkę.

Niskie Góry Stołowe atrakcje mają zadziwiająco wysokiej klasy. W tym nadgranicznym rejonie coś dla siebie dostaną zarazem górscy piechurzy, jak i entuzjaści zabytkowych budowli. Tym pierwszym polecam trasę na Szczeliniec, łagodnego masywu usianego pięknymi skałkami.

kwatery w górach

Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Na jego szczyt najkorzystniej wdrapywać się od strony cichej, turystycznej miejscowości Radków. Jeśli znudzą wam się marsze, poświęćcie dzień na odwiedzenie sanktuarium w Wambierzycach oraz ponurej kaplicy ossuarium w Czermnej.odsyłam do tego serwisu (przewozy do Niemiec z Jeleniej Góry – sprawdź tutaj)

Blisko znajduje się Kotlina Kłodzka, zabytki, które warto w niej obejrzeć to na pierwszym miejscu wielka Twierdza Kłodzka i niesamowite ruiny warowni w Czerwonym Strumieniu. Przebywając w rejonie nie wolno nie wpaść do lubianego przez turystów Karpacza. Aby to wszystko zwiedzić trzeba zatrzymać się na nocleg : pensjonaty Świeradów Zdrój Oprócz jazdy wyciągiem na Kopę, należy odwiedzić Muzeum Zabawek. Karpacz dzięki niemu stał się kojarzony na całym świecie. Jeżeli marzycie o przebywaniu w specjalnym, podobnym do alpejskiego mikroklimacie, weekend w Zieleńcu to trafny wybór w trakcie październikowych dni.

Zanim przejdziemy za granicę województwa, proponuję jeszcze miejscowość Sucha, położoną w pobliżu czeskiej i niemieckiej granicy. Wznosi się tam stary Zamek Czocha, znany z bycia scenerią dla wielu kinowych hitów.

Przenieśmy się teraz do województwa Śląskiego. Tam szczerze rekomenduję dwie lokalizacje na przedzimowy weekend. Zespół klasztorny Rudy ujmie każdego miłośnika budowli sakralnych. To ufundowane paręset lat temu obszerne opactwo Cystersów. Drugą pozycją jest Pszczyna, urocze miasteczko. Tam zobaczycie zabytkowy rynek i Zamek Pszczyński. Jeżeli twoja latorośl marzy, żeby odwiedzić zagrodę żubrów, Pszczyna daje tą wspaniałą szansę zobaczenia z bliska królów puszczy. Rejon śląski to też miejsce, gdzie prężnie rozbudowuje się turystyka konna. Więcej na :


Dla wszystkich niechcących wywędrować z miasta, dobra będzie nasza sugestia – paintball.

Jeżeli żywo ekscytuje Cię analizowana w tym miejscu sprawa, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie opisującym pokrewne zagadnienia.

Wrocław zawiera kilka poligonów, w których da się rozluźnić się prowadząc ogień z broni na farbę.