Groby – zawsze dochodowy interes

przez | 9 lipca 2021
Jednym z wyrobów, na który popyt zawsze występuje na takim samym poziomie, są groby. Zwyczaj grzebania zmarłych i oznaczania punktu ich pochówkuliczy sobie setki lat. Z czasem typ i rodzaj nagrobków ulegały zmianom, dodawano coraz to inne tworzywa do ich wytwarzania. Oczywiście na każdym etapie typ i tworzywo na płytę nagrobną zależy przede wszystkim od możliwości finansowych zamawiającego.

zakłady kamieniarskie w każdym momencie były zakładami rentownymi. Funkcjonują one w większości przypadków blisko cmentarzy, tam znajdują najwięcej klientów. Im więcej więc cmentarzy w danym mieście, tym więcej będzie tego typu punktów. Nie dziwi więc fakt, że hasła w rodzaju „ są tak chętnie wyszukiwane w Internecie.

Typy nagrobków

marmur

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Nagrobki można podzielić na dużo odmian. Przede wszystkim wymienić można groby pojedyncze lub podwójne, zależnie od tego, ile osób ma się zamiar pogrzebać. W nagrobkach podwójnych nierzadko chowa się więcej niż dwie osoby, w tej sytuacji trumny chowa się w jednym rzędzie. W przypadku gdy pogrzebanych jest więcej osób z rodziny, umieszcza się więcej grobów blisko siebie i odgradza od innych. Dróżki pomiędzy osobnymi nagrobkami warto wysypać żwirem; najładniej wygląda jasny. Poza standardowymi nagrobkami stworzonymi z różnego rodzaju kamienia, spotyka się także niekiedy nagrobki – (zweryfikuj u źródła) zrobione z drewna. Stosuje się je jednak najczęściej tylko przez jakiś czas po pogrzebie, a następnie zastępuje kamienną płytą. Nagrobek – (oferta) drewniany nie jest bowiem tak trwałym produktem i szybko ulega uszkodzeniom, na przykład w wyniku namoknięcia.

Kreator grobówStosunkowo nowym, a z pewnością dostosowanym do aktualnych realiów i wymagań nabywców pomysłem jest tak zwany kreator grobów. Jest to narzędzie, znajdujące się na stronach WWW przedsiębiorstw oferujących usługi pogrzebowe. Narzędzie to umożliwia samodzielny wybór takich elementów jak forma i kształt nagrobka oraz jego kolor, umieszczenie zdjęcia, napisów oraz wybór przykładowych ozdób. Późniejszym krokiem jest wysłanie gotowego planu do wyceny. Dzięki temu narzędziu można uzyskać rozmaite nagrobki wzory są zróżnicowane i dopasowane do rozmaitych oczekiwań nabywców.