I w dalszą podróż. Czyli o ludziach, którzy stale podróżują

przez | 5 września 2022
Istnieją osoby ciągle pędzące, błyskawicznie przeskakujące z miejsca na miejsca, bez chwili odpoczynku i zastanowienia. te osoby nie robią bo tak po prostu chcą, no może troszkę tak, w większości jednakże wypadków są przymuszani do tego typu postępowania przez okoliczności. To osoby, które pracują w wielu miejscach, przemieszczają się z jednego kraju do drugiego, z jednego inny kontynent. Nie jest ważne, czy pod osłoną nocy czy w dzień, lotniska, hotele zawsze stają przed nimi otworem.

Zwiedzanie miasta

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com

Ich drugi dom to istotnie te ]samoloty oraz hostele. Czują się w nich jak w domu kumpli i przyjaciół. Nie czują skrępowania, jak zwykle zajmują miejsce, jak we własnym samochodzie, znakomicie znają pilotów i obsługę wielu hoteli (tak się właściwie zdarza, że powracają do tych samych hosteli, być może to pragnienie bliskości?). Przywykli do takiego egzystencji: lubią małe hotelowe mydełka, suszarki hotelowe, ręczniki, oryginalny zapach, którego nigdy nie poczują w swoim mieszkaniu. Starają się nie marudzić, gdyż kto zobaczy przez życie tyle, co oni. Jedni siedzą zawsze w jednym miejscu, inni podróżują po świecie. Oni są w tej drugiej grupie i powtarzają, iż są dzięki temu w bardzo korzystnym położeniu.

Czasami jedynie troszkę doskwiera, gdy rodzina jakaś nieznana, dom jakiś zimny i pusty, chociaż w hotelu przeważnie bywa jakoś miło.

Istotne jest to, że informacje, które ma ta strona, Cię urzekły. Wejdź więc na odsyłacz i przeczytaj szczegóły opisywane wątki.

A powrót do domu, kłopoty…Dorastający syn w ogóle się nie słucha pytając się, gdzie ojciec podziewał wcześniej, to samo córka. Kiedy w końcu udaje się złapać nic porozumienia dalej trzeba jechać, by przywitać się z „rodziną” z hotelu. Znów w drogę, ślą nam pozdrowienia piloci, z jakimi często podróżujemy, oni też całkowicie prowadzą takie życie, lecz są po innej stronie barykady – przewodzą tej grupie wszystkich biznesmenów, ludzi pracujących ciągle poza domem, w następną podróż, jak przywódcy stada.

Najkorzystniej mają Ci bez rodzin, bo nikt na nich nie czeka na nich z wytęsknieniem. Często takie osoby nie planują żadnych poważnych związków, a jak już są z kimś w związku, to wybierają partnera, który ma podobny tryb życia. Nie zamierzają się angażować, bo po co? Po co wylewać uczucia, jak zaraz wsiąkną w ziemię codzienności i nie będzie po nich śladu. Na emeryturze, zdają się myśleć, będziemy w stanie poskładać te wszystkie plany i obietnice, jakoś je się ułoży, stworzy dom, stałe miejsce na ziemi, stały punkt odniesienia. Na razie nie, bo kolejny samolot zaraz będzie odlatywał.

Powiązany artykuł –