Agencja wywiadu gospodarczego a nieuczciwa konkurencja

Przyznać powinno się, że nieuczciwa konkurencja towarzyszy nam na rynku od zarania dziejów. Wielu właścicieli przedsiębiorstw dba tylko o swe własne interesy, przez co nierzadko cierpią inni. Agencje, firmy, przedsiębiorstwa, osoby prywatne… Rywalizacja znana jest doskonale w każdym chyba obszarze działań rynkowych. Wywiad gospodarczy, coraz popularniejszy też i w naszym kraju, dotyczy szczegółowego poszukiwania różnych informacji wiążących się z określoną jednostką. Jest swego typu zabezpieczeniem dla wszystkich przyszłych inwestorów.

Continue reading “Agencja wywiadu gospodarczego a nieuczciwa konkurencja” »

Tłumacz języka rosyjskiego – przyszłościowy zawód

Jeszcze jakiś czas temu w Polsce bez entuzjazmu poznawaliśmy język naszych wschodnich sąsiadów. Było to oczywiście uwarunkowane politycznie. Z uwagi na to, że język rosyjski był we wszystkich szkołach obowiązkowy, został szybko znienawidzony, jako język ciemiężcy. Tymczasem, to właśnie jego znajomość zapewniała zrobienie zawrotnej kariery we wszystkich krajach Bloku Wschodniego.

Continue reading “Tłumacz języka rosyjskiego – przyszłościowy zawód” »

Niemcy i Polska – w handlu porozumiewamy się bez słów

Nasza historia jest bardzo zawiła, mamy inne podejście do wielu spraw, nasz związek nie był łatwy teraz jest lepiej, ale nie idealnie – mówi Polak do Niemca, na to ten drugi odpowiada: ale zaraz, zaraz, jest jedna dziedzina, nie potrzebne nam słowa, by się rozumieć? Polak się zdziwił mocno, bo do głowy przyszły mu bardzo dwuznaczne myśli. Niemiec też się roześmiał, bo wie, że mogło to zabrzmieć zabawnie. Po chwili już jednak poważni potwierdzili, że w interesach rozumiemy się bez słów, w handlu między naszymi krajami.

Continue reading “Niemcy i Polska – w handlu porozumiewamy się bez słów” »