Intrygujące miejsca na wypoczynek

przez | 20 lutego 2022
Coraz częściej wybiera się na urlop mniej słynne miejsca w Polsce. Znudziły się już oblężone turystyczne miejsca, pełne kiczowatych rozrywek, tak samo tandetnych upominków i co najważniejsze, przepełnionych turystami. Dokąd więc pojechać, żeby podziwiać piękno kraju w pełnej odsłonie?

Podkarpacie – perła turystykiW całej Polsce pełno jest niewielkich, urokliwych miejsc o których mało kto do tej pory wie. Takie zakątki pozwalają na pełnie wypoczynku w odosobnionym miejscu, a co najważniejsze w przystępnej cenie. Podkarpacie to prawdziwa kopalnia takich miejscowości.

Poczekaj sekundę! Zaintrygował Cię artykuł? Masz chętkę na dalsze dodatkowe info (https://jadenapodlasie.pl/oferty/noclegi/agroturystyka)? To miłe. Kliknij w poniższy link i przekieruj się do witryny z wątkami na wybrany temat.

Jedną z najbardziej urokliwych miejscowości na tym terenie jest Iwonicz-Zdrój. Jest to miasteczko uzdrowiskowe, znane najlepiej ze źródeł leczniczych i sanatoriów. Należy jednak pamiętać, że ta miejscowość jest położona w bardzo dogodnym dla zwiedzającego miejscu – sporo atrakcji jest nie dalej, niż godzinę spaceru z centrum miejscowości. Będąc w pobliżu dobrze jest odwiedzić warzelnię soli, stary kościół czy piękne, drewniane ośrodki wypoczynkowe. Warto również wybrać się na piszą wędrówkę na Górę Żabią, by z wysokości kontemplować piękno tej miejscowości.

Na Śląsku też jest pięknie

mapa

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.

Śląsk wywołuje skojarzenia z kopalniami węgla, zanieczyszczonym powietrzem i zniszczonym budownictwem. Nie zapowiada się to dobrze dla kogoś szukającego dogodnego miejsca do spędzenia urlopu, ale i tam można spotkać urokliwe, małe miejscowości. Dobrym| tego obrazem jest Ustroń. Jest to miejscowość położona nad rzeką Wisłą, na południu Śląska, daleko od różnych zanieczyszczeń. Miejscowość ta także jest znana jako uzdrowiskowa, chociaż nie ma tam żadnego ujęcia źródeł leczniczych. (Noclegi Zielona Góra) W Ustroniu jest sporo atrakcji jak muzeum ustrońskie czy zabytkowy browar. Zwiedzający lubujący się w pieszych wędrówkach znajdą tam mnóstwo rozrywki – liczne szlaki pieszej wędrówki są wzbogacone o parki linowe czy Leśny Park Niespodzianek. Poszukując miejsca noclegowego w Ustroniu warto zastosować wyszukiwarkę internetową, wyszukując na przykład hasło „Ustroń noclegi”. W ten sposób można zaoszczędzić dużo środków finansowych i znaleźć ośrodek znajdujący się w korzystnym miejscu.