Jak spędzić czas w samochodzie?

przez | 29 listopada 2022
Pragnieniem większości miłośników czterech kółek jest poszusować super szybkim autem. Zastrzyk adrenaliny, wrażenia, brawurowa jazda – te przeżycia potrafią silnie pociągać. Kto nie chciałby pędzić nowym Lamborghini Aventador, wspaniałym pojazdem, który w kilka sekund mknie już 100km/h, chociaż to tylko początek przyjemności jaką daje dynamiczna jazda blisko 300 km/h.

samochód terenowy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Jeśli jest tak wielu fanów szybkiej jazdy, to czy można poznać innych? Jak się okazuje fani szybkości nie raz chwytają za motocykle lub dla rozrywki wybierają się na jazdę w terenie.zamieszczony tutaj (http://www.raczynski-kancelaria.pl/)Są też tacy, które zamiast wyścigów samochodowych, preferują masywne SUVy. Wielodniowe wypady w nieznane potrafią dostarczyć satysfakcję, stać się niezłym wyzwaniem oraz umożliwiają oderwanie od bieżących spraw.

Taka forma spędzenia przygody jest raczej bardziej interesująca, jeśli dodatkowo zbierze się na nią grupa znajomych. O jakich rzeczach musimy pamiętać? Opłaca się wziąć żywność, zapas leków, ubrania do przebrania oraz co najmniej dwa samochodowy. Pojazdy lepiej aby były zaopatrzone w kanistry z paliwem, wyciągarkę oraz dobre opony 4×4, najlepiej posiadać więcej niż jedno koło zapasowe.

Obecnie dużo SUVów to auta z napędem na cztery koła o wystarczające mocy silnika. Jak na pech nie brakuje też tanich SUVów, które z zewnątrz pięknie się prezentują, ale ich użyteczność w terenie szybko się psują. Często taki „uterenowiony” samochód ma napęd na dwa koła, dosyć niskie zawieszenie i nadaje się najwyżej do wygodnego pokonywania nierówności na polskich drogach.Dobre samochody terenowe nie należą do tanich. Podobnie koszty napraw nie są niskie. Nawet opony do SUV startują od około 450 zł za sztukę. Rzecz jasna są tutaj różne rodzaje opon np. całoroczne – najmniej polecane, sezonowe przeznaczone na asfalt, z bieżnikiem do jazdy w plenerze po błocie… Inaczej mówiąc kwestie techniczne są mocniej skomplikowane niż przy osobówkach.

Myśląc o oponach do takich aut, posiadamy duży wybór. Ceny zakupu mocno się zmieniają w zależności od firmy produkującej, wytrzymałości itd. Mamy zagadkę – ile potrafią kosztować, podobnego gabarytu opony do traktora? Potrafią to być duże opony, jednak nie używa się ich do szybkiej jazdy, a konstrukcja jest dosyć prosta. Jak pokazują portale, ceny małych opon są zbliżone, a nieużywane tylne mogą być warte aż 4000 zł za sztukę!