Jak wybrać odpowiednią firmę kasującą pojazdy?

przez | 9 lipca 2021
Niestety nic nie jest wieczne, choć bylibyśmy najpiękniejsi, a nasze auto najwspanialsze. Niechybnie kiedyś my się postarzejemy, a nasz samochód będzie musiał zostać zezłomowany.

Mamy fart, gdyby udało nam się sprzedać samochód, złomowaniem zająłby się w takim przypadku ostatni posiadacz. Jednak gdy już nam się przydarzy takowa konieczność, należy być cierpliwi, działać bez pośpiechu. Należałoby sprawdzić, czy aby na pewno auto złom bydgoszcz (czy też w innym mieście) posiada akuratne zezwolenia zabrzańskiego starosty uprawniające do zezłomowania wozu. Niestety, jeśli nie przypilnujemy tego, może być, iż poniesiemy karę finansową za nie dopilnowania obowiązku zezłomowania auta. Podobna sytuacja może zaistnieć, gdy uznamy, iż może by tak pójść na łatwiznę i sprzedamy nasz samochód komuś, kto deklaruje że zajmie się zezłomowaniem za nas.

Ford Fiesta

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Lepiej jednak jest poświęcić odrobinę swego czasu, i odnaleźć pasujący nam auto złom gdańsk (jeśliśmy z Gdańska). Takie przedsiębiorstwa złomują auta po przeróżnych przejściach. Nie zawsze powodem złomowania czterokołowca jest jego wiek. Czasem bywa ona skutkiem wypadku. Niezależnie od tego jaki był powód kasacji, powinniśmy posiadać odpowiednie zaświadczenia. Oto one: dokument tożsamości ostatniego posiadacza auta, w przypadku współwłasności również dowód osobisty współwłaściciela. Oprócz tego przygotujmy: dowód rejestracyjny wozu, kartę samochodu jeżeli taka została wydana.

Jeśli przyjdzie nam zezłomować samochód (przeglądy rejestracyjne wrocław) firmowy, trzeba do podanych dokumentów załączyć KRS lub wpis do ewidencji gospodarczej. Obowiązkiem przedsiębiorstwa zajmującego się złomowanie pojazdów łódź (jeśliśmy z Gniezna), jest sprawdzenie prawidłowości danych zawartych w dokumentach z danymi pojazdu, a więc sprawdzenie numeracji ramy itp.. Firma złomująca ma obowiązek wręczyć nam należyte poświadczenia: o unieważnieniu tablic rejestracyjnych oraz poświadczenie o złomowaniu pojazdu. Następnie w ciągu 7 dni od daty złomowania auto złom ma obowiązek przesłać do właściwego urzędu gminy poświadczenie o zezłomowaniu. Od tej pory właściciel samochodu ma trzydzieści dni na wyrejestrowanie pojazdu.

Jest już nasza autorska strona www – kliknij w podany link, przeczytaj artykuł oraz napisz proszę swój komentarz. Będziemy wdzięczni.

Warto przed wyrejestrowaniem wozu uiścić zaległe opłaty za ubezpieczenie, (o ile mamy zaległości oczywiście) .