Jak wyposażyć wnętrze drukarni?

przez | 5 sierpnia 2022
Drukarnia niejednokrotnie kojarzy się z epoką rewolucji przemysłowej, kiedy to maszyny drukujące były wielkimi i hałaśliwymi urządzeniami, produkującymi najczęściej czasopisma oraz książki. Nowoczesne urządzenia do drukowania nie są już tak wielkie i głośne, a większość instytucji zajmuje się drukowaniem produktów reklamowych – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze zakładu nie musi być więc już tak puste jak w kiedyś.

Drukarnia

Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio urządzona drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale także wizytówka przedsiębiorstwa, do którego klienci będą często wracać. Wnętrze drukarni może być też reklamą produktów jakie wykonuje firma, można więc do dekoracji wykorzystać materiały wytwarzane na miejscu – przykładowo fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Gołe ściany są przeciwnikiem każdego pomieszczenia. Należy zatroszczyć nie tylko o to, żeby na ścianach były produkty poligraficzne. Jeśli drukarnia mieści się w budynku z cegły, można wykorzystać ten fakt nawiązując do ery wielkiego przemysłu. By to osiągnąć, można zostawić w pomieszczeniu fragmenty cegły, które wyłaniają się pod tynkiem. Tego rodzaju prosta dekoracja w zestawie z fototapetą na tej samej ścianie daje piorunujący efekt.

Znaczące jednak, żeby mieć umiar w ozdabianiu wnętrza. Nadmiar dekoracji może być męczący dla wzroku i psuć harmonię całego zestawu, niepotrzebnym elementem może się okazać kalendarz czy obraz na płótnie. Projektując taki wystrój, trzeba zadbać dodatkowo o właściwy dobór elementów umeblowania.

Praca a biznes

W miejscu, gdzie przyjmuje się partnerów w biznesie, nie powinny znajdować się maszyny drukarskie. Zapach tuszu nie należy do przyjemnych i może budzić niemiłe uczucia wśród klientów. Z drugiej jednak strony, widok tych maszyn jest najlepszym dowodem pracy, jaką wykonuje się w drukarni. Z tego powodu dobrym pomysłem jest odizolowanie urządzeń z użyciem w połowie przezroczystych ścian.

Dodatkowo, jeśli szyby będą wykonane z pleksiglasu, można na nich umieścić znak graficzny firmy. To mały i niezbyt kosztowny detal, który może podnieść rangę firmy w oczach klienta.

Jeśli tego typu problematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis (http://pro-trans.wroclaw.pl/), który bez wątpliwości także przypadnie Ci do gustu.

Porządek w części, gdzie działają urządzenia drukarskie świadczy o odpowiednim planowaniu pracy. Należy więc zapewnić pracownikom schowki na wszystkie potrzebne przyrządy.