Jaką metodą pozostać zapamiętanym pośród innych?

przez | 6 września 2021
Żyjemy w czasach, w których trudno się czymś wyróżnić. Powodem jest na pewno przesyt poznawczy – otrzymujemy tak wiele nowych wiadomości, że nie starcza nam siły i chęci, by przyswoić to wszystko. Możemy oczywiście zapoznać się z daną wiadomością, by po chwili o niej już nie pamiętać. Ta powierzchowność, to „muskanie” po powierzchni informacyjnej studni bez dna jest bardzo specyficzne, dla okresu, w jakim żyjemy. Wystarczy spojrzeć na portale informacyjne, jak błyskawicznie najważniejsze newsy znikają ze strony głównej, dzieje się to też w obszarze offline – paski informacyjne w wielu stacjach to taka esencja obecnych czasów. Dzieje się przez krótki czas, za moment znika, bo w innym miejscu dzieją się ciekawsze rzeczy.

wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę nie ma z takiej sytuacji prostego wyjścia, bo charakterystyka obecnych czasów wymusza niejako twierdzenie, iż cokolwiek stworzymy, to w takim samym momencie wymyśli ów rzecz również inna osoba. I nie mówimy tu o odkrywaniu wynalazków przecież, temat obejmuje temat trudności wybicia się ponad przeciętność.

Zaaferowały Cię informacje opublikowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tutaj i odkryj stronę, która również Cię się będzie podobać.

Pomysł jest niezbędny, lecz jeśli popatrzymy na rynek, na wykończone projekty, na podjęte działania, to wyciągniemy z tego wniosek, że albo rynek jest za mocno zajęty, albo nic nie warty, mija się z celem wchodzenie na niego – .

przykładowe wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością jednakże warto próbować, powinniśmy przygotować swoją propozycję, zaprojektować wizytówki, zrobi stronę internetową, przygotować teczki ofertowe, zdobyć cenne i rokujące na przyszłość kontakty… To wszystko jest do zrealizowania, i co więcej, lepiej to zrobić, niż jak wszystko się ułoży lub wyczekiwać, że raptownie wszystko odmieni się na naszą korzyść. Wiadomo, należy z uwagą śledzić, jak rozwija się rynek i adekwatnie zareagować, ale jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo zostając w miejscu nigdy nie wykonamy pierwszego, najważniejszego kroku. A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się więc działać w zgodzie z własnymi ustaleniami, realizujmy swoje plany, jak podpowiada nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i stąpajmy twardo po ziemi.

Czy chciałbyś sprawdzić tę problematykę z całkiem odmiennej strony? Jeśli tak, to sprawdzi także wpisy z www, które znajdziesz po kliknięciu tego linku.

Dzięki temu mając dość odważny pomysł będziemy potrafili przypasować go do realiów, w których świetny, nowatorski koncept – owszem, lecz przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.