jaki sprzęt wykorzystujemy na licznych robotach remontowych i budowlanych

przez | 18 maja 2022
Przy wielu pracach remontowych i budowlanych używa się sprzętu, jaki ciężko zobaczyć zwyczajnie na ulicach. Podnośniki, dźwigi czy pompy do betonu co prawda raz na jakiś czas mogą nas minąć, jednak porównując je z ilością normalnych samochodów jest ich niewiele.

A tak naprawdę ich znaczenie w wielu użyciach jest nie do przecenienia, bez ich pomocy wiele robót trwałoby więcej czasu i byłoby także droższe. Na przykład betoniarka stosowana jest wszędzie tam, gdzie stawia się nowe budynki albo inne elementy konstrukcyjne. Dawniej beton mieszano na miejscu budowy, przy pomocy betoniarek, a następnie był on transportowany na kilka pięter w górę. Było do tego potrzebne przynajmniej kilku ludzi, a prace przy wylewaniu trwały cały dzień. Dziś używana betoniarka przywiezie na budowę w pełni gotowy, wymieszany w czasie transportu beton (strona internetowa), a sprawna pompa do betonu diggermarket wytransportuje ten beton tam gdzie trzeba. Pompy do betonu są bardzo mocne, przez co za ich pomocą można budować nawet kilkupiętrowe obiekty.

budowa tarasu

Autor: LIBET
Źródło: LIBET

Jeśli zdarzy się jakaś awaria prądu i zostanie wezwana ekipa techniczna z elektrowni, to przeważnie przyjedzie ona niedużą ciężarówką zaopatrzoną w podnośnik – przeniesiony tutaj – koszowy Wrocław (od Multi Clean). Zestaw taki jest niezbędny, aby szybko, a co najważniejsze bezpiecznie zrealizować naprawę uszkodzonych przewodów. Linie energetyczne zawieszone są na pewnej wysokości, więc z ziemi nie ma żadnej możliwości dotarcia do nich. Oprócz tego byłoby to niebezpieczne, dlatego też należy używać odpowiednio zaizolowanego podnośnika, jaki podniesie pracownika na odpowiednią wysokość.

Znajdując się na takiej platformie będzie mógł w bezpieczny sposób przeprowadzić wszystkie potrzebne naprawy. Niektóre podnośniki są na tyle duże, że bez większego problemu może się w nich zmieścić dwoje pracowników, a poza tym trochę narzędzi potrzebnych do wykonania naprawy. W transportowe kosze wyposażane są również inne spotykane od czasu do czasu maszyny. Na przykład koszowy widlak diggermarket jest specjalną odmianą wózków widłowych, który posiada w transportowy kosz.