Jakie miasta na mapie są godne zainteresowania?

przez | 6 września 2021
Na początku wymieńmy Turcję – to taki kraj, który jest pełen kontrastów. Szczególnie w ostatnim czasie są one sporo bardziej dostrzegalne: głównie z tego powodu, że Turcja błyskawicznie rozwija się gospodarczo, lecz przy tym jest coraz bardziej konserwatywna. Nieco to dziwne, lecz pamiętajmy, iż Turcja przez lata była świeckim krajem, bardzo liberalnym pod względem obyczajowym. Niech w takim razie zainteresują nas mapy turcja- Istanbul, najpotężniejsze miasto na obszarze Turcji to wyłącznie przyjemny początek. Smacznego kebaba!

Turcja

Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com
Następny w zestawieniu będzie polski Wałbrzych – jeżeli ktoś oglądał film o nazwie Komornik, pewnie nie ma przesadnie pozytywnego zdania o owym mieście. Jednak zakup mapy walbrzych, potem dokładne zwiedzenie jakby nie patrzeć sporego miasta tak jakby spowoduje, że choć zapewne zauważymy wiele patologii i brudu, to jednak dojdziemy do wniosku, iż nie jest w tym Wałbrzychu aż tak kiepsko. No a poza tym, kiedy będziemy zwiedzali Wałbrzych po prostu nie możemy nie pojechać do niesamowitego zamczyska, jednego z najsolidniej zachowanych w Polsce.

Jeżeli jesteśmy akurat przy nieco deprecjonowanych polskich miastach, wspomnijmy trochę o Warszawie. Niektórzy mówią, że stolica Polski jest brzydka, zanieczyszczona, itp. Jeszcze inni zwykli się wyrażać nieco pozytywniej, zatem mawiają, iż Wawa jest całkiem fajna, lecz tylko miejscami. Jednakże kupno mapy walbrzych (zobacz stronę ) – przypomnijmy, że Wawa to nie wyłącznie ścisłe centrum, może znacząco zmienić nasze postrzeganie. Może odkryjemy rzeczywistą Warszawę! Zdecydowanie nasza stolica nie jest nieinteresująca. To nieco kontrowersyjne miasto, wiele stereotypów na jej temat powstało…

Na koniec truizm – Italia to oszałamiający kraj, który niemalże wszystkim może się spodobać. W wyłącznie jednym regionie Włoch odnaleźć można tak dużo niesamowitych atrakcji, że najzwyczajniej w świecie dojdziemy do tego wniosku, iż zapewne czasu nie starczy na to by ujrzeć wszystko co piękne w Italii.

Skoro czytasz ten wpis, to oznacza, że opisywany temat nieprawdopodobnie Cię zafascynował. Jeżeli tak naprawdę jest, to wejdź tu oraz zobacz przydatne materiały.

A więc muszą nas zainteresować , to prawda, ale skupmy się raczej na regionach geograficznych. Sycylia czy Wenecja Euganejska są piorunujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*