Jakim sposobem najskuteczniej wyczyścić zabrudzoną wykładzinę lub dywan, nie uszkadzając ich przy tym.

przez | 28 listopada 2022
Dywany i wykładziny po pewnym czasie używania tracą swój wygląd. Nawet regularne i systematyczne odkurzanie może nie zahamować tego stanu. Dlatego też raz na jakiś czas warto dywan odświeżyć, a jeżeli jest mocno zabrudzony, przykładowo wniesionym na butach śniegiem czy wylaną herbatą, to pranie okazać się może wręcz konieczne. Dużej części osób wydaje się, że nie ma nic trudnego w praniu wykładzin, i zaczynają to robić samodzielnie.

dywan

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak aby dobrze to było zrobione, to w pierwszej kolejności jest potrzebna jakaś wiedza o tym, jak dywan jest zbudowany, a także zakup środków do czyszczenia, które usuną wszystkie zanieczyszczenia, lecz nic nie będą robić samemu dywanowi. Tak więc jeżeli ktoś nie jest pewny swoich umiejętności, to jednak korzystniejszym pomysłem będzie zatrudnienie specjalisty mającego odpowiedni sprzęt, który się tym zajmie. W większości przypadków mycie będzie możliwe w domu u klienta, w tego typu sytuacjach pracownik zajmujący się czyszczeniem przywozi ze sobą potrzebną chemię i porządny odkurzacz. Jeżeli zabrudzenia będą większe, albo warunki nie bardzo pozwolą na to, to dużo lepsze będzie zawiezienie dywanu do stacjonarnej myjni, gdzie zostanie on dokładnie wyprany (sprawdź szczegóły).

Jak więc widać, pranie dywanów wrocław to wcale nie jest taka łatwa sprawa, jak większości niezorientowanym klientom się wydaje. Żeby to dobrze zrobić, to należy znać się nieco na tym, a niekiedy może się okazać, że samemu tego się jednak zrobić nie da. Przy czyszczeniu dywanów średnio zabrudzonych przeważnie używa się techniki prania jedynie wierzchniej części dywanu. Osnowa nie zostaje zmoczona, przez co dywan szybko może wyschnąć. Pranie dywanów takim sposobem polega na ich porządnym odkurzeniu, później położeniu środków czyszczących i na koniec dokładnym umyciu wszystkiego.http://www.digital-motion.pl/fotografia-reklamowa/ (zdjęcia reklamowe – http://digital-motion.pl/fotografia-reklamowa/)Podczas prania w myjni dywan także będzie dokładnie odkurzany, ale później jest prany w całości. Dzięki temu znacznie lepiej można usunąć wszystkie brudy, lecz po takim procesie niezbędne będzie dokładne wysuszenie (inne usługi: ).