Jeżeli zwiedzanie Krakowa to wyłącznie z przewodnikami

przez | 8 września 2021
Kraków to miasto stare i czcigodne, ale równocześnie tętniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, dawne czasy z nowoczesnością. Warto tu przybyć i wyczuć wyjątkową atmosferę miejsca. Do Krakowa, miasta o szalenie rozmaitej historii, przez wieki będącego świadkiem najistotniejszych dla Polski wypadków, ściągają turyści z całego świata. Do zwiedzania Krakowa potrzebny jest pilot. Można tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to wiązać z lataniną po wszelkich zabytkowych położeniach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to miasto które, ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji niż mogłoby się wydawać. Samotnie możemy czuć się cokolwiek zagubieni, z tej przyczyny do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy chcą widzieć legendarne zabytki Krakowa, wykonana została Trasa Królewska. Rynek Główny jest centrum kultury, lokalizacją spotkań i działań, więc należy się tu zatrzymać na na dłuższy czas. Do dziś przetrwały zlokalizowane na nim Sukiennice, początkowo powierzchnia handlu. W zamkowych wnętrzach wyczekują nas liczne wystawy, jakich nie trzeba ominąć będąc w Krakowie.

Interesujący tekst? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie (https://entrevilles.pl/wieczor-kawalerski/), którą tu znajdziesz, też jest coś wartościowego.

Dla ciekawskich: odnośnik.

Przewodnik zaprowadzi nas też do katedry, mogił królewskich, przy których patrzy na nas pełna przeszłość Polski i olbrzymiego dzwonu Zygmunta, jaki uderza wyłącznie przy sposobności najistotniejszych dla kraju i grodu wydarzeń. Wstępując w zamkowe granice, należałoby udać się również na dziedziniec arkadowy i rzucić okiem z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego otchłani wiodą kręcone schody bezpośrednio z zamku na Wawelu.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym artykule informacje są ciekawe, sprawdź dodatkowo szczegóły tutaj (https://entrevilles.pl/wesele-sopot/). Będą tam tak samo wartościowe dane.

Smocza dziura to w rzeczywistości grota kresowa, wydzielona w części do odwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego ziejąca ogniem to ukochana atrakcja najmłodszych podróżników.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżnicy, którzy chcą rzucić okiem na Kraków z góry winni wdrapać się na krakowskie kopce, piastujące funkcje lokalizacji widokowych. Najważniejszym i najbardziej znaczącym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego zwieńczenia kompletny historyczny i teraźniejszy Kraków, miejsca oglądane uprzednio, można popatrzeć z całkowicie odrębnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opowiedzą nam imponujące legendy dotyczące tego miasta.