Każdy chyba z nas miał kiedyś okazję zobaczyć brygadę energetycznego zakładu, zajmującą się naprawą sieci energetycznej

przez | 9 lipca 2021
Najważniejszym wyposażeniem pracy ekip energetycznych jest koszowy podnośnik, to znaczy umieszczony na długim wysięgniku kosz, do którego wchodzi pracownik i następnie całość podnosi się na odpowiednią wysokość. W przypadkach sprzętów elektrycznych podnośniki takie spełniać muszą rygorystyczne parametry bezpieczeństwa, co oznacza że muszą być odpowiednio odseparowane od pozostałych części maszyny.

podnośnik koszowy biały
Ale tego typu podnośniki są stosowane przy wielu innych pracach na większej wysokości. Często używają ich przedsiębiorstwa które się zajmują utrzymaniem zieleni do przycinania gałęzi, zaczęła je również wykorzystywać branża remontowa oraz reklamowa. W takich zastosowaniach nie ma potrzeby izolowania kosza z platformą, co jest konieczne przy pracach energetycznych, niemniej planując zakup albo wynajem podnośników trzeba zwrócić uwagę na ich odpowiednią jakość.

Jeżeli masz ochotę zdobyć jeszcze inne informacje na omawiany wątek, odkryj ponadto (https://www.sklepnumizmatyczny.pl/kontakt/) pozostałe nasze serwisy na zbliżony temat – one także są interesujące.

Ponieważ praca najczęściej odbywa się na kilkumetrowej wysokości, to każdy podnośnik koszowy musi spełniać odpowiednie normy.

W sprzedaży dostępnych jest dużo modeli koszowych podnośników, a wybór najbardziej odpowiedniego powinien być uzależniony od oczekiwań i preferencji kupujących (sprawdź). Dużą popularnością cieszą się podnośniki przegubowe, teleskopowe i przegubowo-teleskopowe. Pierwsze dwie odmiany mają pewne ograniczenia jeśli chodzi o parametry pracy, najbardziej uniwersalny jest model ostatni, umożliwiający dotarcie w trudniej dostępne miejsca i precyzyjne ustawienie platformy z koszem w miejscu wykonywania prac. Tego typu podnośniki posiadają zasięg do kilkunastu metrów, w zależności od swojej wielkości i rodzaju zastosowanego podwozia. Dość często są stosowane również modele zwane nożycowymi, w ich przypadku podnoszenie roboczej platformy odbywa się przez rozsunięcie paru złożonych części wysięgnika. Wszystkie podnośniki charakteryzuje szereg szczegółowych parametrów określających dokładnie, przy jakich zadaniach można ich używać i jakie są ich warunki pracy.

Miałbyś ochotę poznać więcej na ten temat – zapewne przypadnie Ci do gustu bieżąca notka, którą przygotowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej informacji kliknij w link.

Rozważając kupno podnośnika na samym początku należy się dowiedzieć, do jakich prac będzie się go używać, i dopiero po tym wybrać model mający najlepsze parametry.

Zobacz także – zabezpieczenia przeciwpożarowe – co warto wiedzieć na ich temat.