Kiedy szukasz noclegu w Warszawie, warto rozważyć obiekty w Wilanowie

przez | 9 lipca 2021
Jeżeli zależy nam na tym, by przenocować kilka dni w stolicy naszego cudownego państwa powinniśmy postawić na noclegi warszawa wilanów. Wilanów to urocza dzielnica Warszawy, która pozwoli nam na błogi sen.

sypialnia

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy obawiać się dużych kosztów, bo właśnie w tej okolicy ceny są o wiele bardziej przystępne niż w centrum . Wilanów to dzielnica położona w południowej części miasta. Jednak poza samym noclegiem jest tam wiele różnego rodzaju atrakcji, które warto zobaczyć będąc już na miejscu. Warszawa to nie tylko Pałac Kultury i stadion, to o wiele więcej, a owe więcej mieści się na przykład na Wilanowie m.in. Muzeum Pałacu Króla Jana III, to miejsce na pewno nas oczaruje. Jeśli więc już trafimy w to miejsce nie zapominajmy o tym, że warto nacieszyć oczy jakimiś pięknymi widokami, a nie zapamiętać, że wśród warszawskich starych kamienic łatwo się zgubić.

polskie miasto

Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com
„Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt”
O Warszawie skomponowano wiele piosenek, ale żadna z nich chyba nie opiewa uroków Wilanowa, a mogłaby. Wilanów jest jedną z bardziej reprezentacyjnych dzielnic stolicy. Jeśli więc mamy ochotę zatrzymać się w Warszawie na jakiś czas dobrze jest wybrać właśnie ową południową dzielnicę usytuowaną na zachodnim brzegu Wisły. Nadwiślański świt jest tu najpiękniejszy i nie ma tylu „pijanych twarzy” jak na Grochowie z piosenki Muńka. Warszawa jest ciekawą miejscowością. Każda dzielnica wyróżnia się czymś innym. Oczywiście współczesne procesy sprawiają, że nie ma już tak wyraźnych granic dzielnic jak dawniej. Jednak mimo to będąc na Pradze czujemy klimat tej dzielnicy, który jest całkiem inny niż ten na Saskiej Kępie. Warszawa jak przystało na stolicę mami nas ferią barw i morzem atrakcji w których łatwo stracić głowę. Warszawa nie różni się zbytnio od innych europejskich stolic. Wielu ludzi stojących w korkach ciągnących się kilometrami, tłumy ludzi na ulicach, ogrom kolorów w witrynach sklepowych. Powoli uczymy się tego, że polskie znaczy równie dobre jak zagraniczne, a często jest i lepsze. Tak, więc chwalimy się tym, co mamy najlepszego w stolicy i nie jest to ani Pałac Kultury, ani też inea stadion poznań – świetna strona – Narodowy.