Kraków – dawna stolica polskich władców – co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

przez | 6 września 2021
Kraków, dawna stolica królów polskich, należy do najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w niewielu miejscowościach jest tak duża ilość zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jedno popołudnie, i przez ten czas obejrzeć kilka najważniejszych atrakcji. Ale aby szczegółowo obejrzeć to piękne miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i tajemnicze miejsca to należy sobie zapewnić przynajmniej parę dni. I z pewnością będą to dni bardzo intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

widok na Zamek Wawelski

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część odwiedzających rozpoczyna zwiedzanie Krakowa od Rynku (więcej informacji).

Czy publikowany artykuł jest według Ciebie interesujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij też na pełny raport (https://hotelepark.pl/poznan/kulinaria/wigilia-firmowa), który zawiera równie ważne informacje.

Dziwne to nie jest, bo przecież własnie tam znajduje się największa ilość znanych zabytków. Bezwzględnie trzeba zwiedzić sklepiki z pamiątkami w Sukiennicach, poprosić kogoś o pamiątkową fotografię obok pomnika Adama Mickiewicza i zmówić modlitwę w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można starymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, a tam na turystów czeka Zamek, Katedra Wawelska i jaskinia, w której kiedyś chował się ogromny, groźny Smok Wawelski.

Kraków można zwiedzać samemu, starczy znaleźć nocleg, kupić przewodnik i można ruszać na zwiedzanie. W przypadku turystów, którzy mają parę dni na odpoczynek w tym mieście będzie to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem można sobie dokładnie rozplanować miejsca do zwiedzania, zarezerwować wcześniej wejściówki i bilety i bez stresu delektować się tym wspaniałym miastem. Lecz Kraków to miejsce, do jakiego przyjeżdża każdego dnia setki zorganizowanych wycieczek z całego świata.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Tacy turyści z reguły będą się decydować na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem który będzie mówił w ich języku (poczytaj). Taki rodzaj zwiedzania miasta również ma dużo zalet, dobry przewodnik może opowiedzieć dużo interesujących wiadomości o odwiedzanych obiektach. Lecz bez względu na to czy zechce się Kraków oglądać samemu czy z przewodnikiem, to aby miało to efekty, to trzeba przybyć do tej miejscowości na kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*