Kremacja ciał, alternatywa dla ludzi, którzy nie chcą posiadać miejsca na cmentarzu.

przez | 26 stycznia 2022
Z pewnością coraz większą popularnością cieszy się kremacja zwłok. Ma ona swoich zwolenników i przeciwników, ale obserwując ilość zakładanych instytucji zajmujących się kremacją, można swobodnie powiedzieć, iż wzrasta liczba zwolenników. Czym jest właściwie kremowanie zwłok? Jest to zorganizowanie pogrzebu, polegające na spaleniu ciała.

Współcześnie stosuje się do niej profesjonalnego pieca kremacyjnego, mającego dwie komory przynajmniej. Jest on właściwie tak zaprojektowany, iż osoby uczestniczące w pogrzebie mają możliwość, jeżeli tylko chcą oglądać wprowadzanie do niego zwłok. Sam proces kremacji posiada bardzo wiele faz, a finalnie bliscy zmarłego dostają urnę z prochami. Profesjonalne usługi

Krematoria na chwilę obecną są szczególnie rozpowszechnione. Każdy rejon może pochwalić się kilkoma miejscami, jakie prowadzą transport zwłok oraz ich kremację. Na dzień obecny powstało ich niemal dwadzieścia.

Kremacja ciał

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd się pojawia popularność takiej formy pogrzebu? Głównie wygrywają względy finansowe, cmentarze są przepełnione, brakuje na nich miejsca, a na dobrą sprawę skromnej oraz łatwiej przetrzymywać urnę, niż pamiętać i pielęgnować groby (trwały nagrobek Wrocław). Krematoria są niezwykle popularne wśród młodego pokolenia, które nie posiada żadnych historycznych wspomnień ze spalaniem zwłok.

Proces palenia zwłok to wydatek między 600 a 750 złotych, dodatkowym kosztem jest cena trumny kremacyjnej (od 400 zł) a także zapłata za miejsce w kolumbarium, które uzależnione jest od miasta. Również za przejazd trzeba uiścić opłatę, ceny określone są od firmy przewozowej. Na chwilę obecną całkowity koszt kremacji jest znacznie niższy, aniżeli wielkość kosztów za pogrzeb (http://fotoporcelana.net/) tradycyjny oraz utrzymanie grobu. Artykuł dzięki uprzejmości: Memento

Statystyki pokazują, iż na chwilę obecną co trzeci pogrzeb w Polsce to palenie zwłok, jej poplecznicy twierdzą, iż jest to technika pogrzebu tania, estetyczna, higieniczna i przyjazna dla środowiska. Nie można więc ukryć, że będzie miała coraz więcej popleczników, ponieważ jej korzyści przemawiają same za siebie. To, co gleba wykonuje przez 20 lat krematoria przeprowadzają przez maksymalnie kilka godzin.