Archiwa tagu: książki

książki

Introligator – zajęcie wciąż żywy

Prawdą jest, iż potrzeba mnóstwa umiejętności, a jednocześnie talentu, by sprawić, żeby książki, które wybieramy tudzież inne materiały drukowane nie tylko nadawały się do ogólnego użytku, lecz oprócz tego budziły zachwyt czytelników. Współcześnie wciąż zawód introligatora jest bardzo potrzebny, chociaż jego rola przez wieki bardzo się zmieniła. Warto dodać równocześnie, iż jest to jedna ze starszych profesji nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

Potęga informacji jest niezmiennie najsilniejsza i to w wielu momentach naszego życia. Przykłady znajdziemy przykładowo w handlu

Zdaje się, że żyjemy już w tak nowoczesnych, „cyfryzacyjnych” czasach, że nie ma już miejsca na zwykłe środki wyrazu, jak papier czy druk. Nic bardziej błędnego, zwłaszcza, kiedy mówimy o naszym kraju. Być może na Zachodzie wygląda to bardziej znacząco, ponieważ tam druk boryka się już z wielkimi trudnościami, i być może do nas również to dojdzie w swojej najgroźniejszej postaci, jednak to ledwie prognoza przyszłości. Czemu? Wystarczy spojrzeć jak wygląda u nas handel.