Które miejsca w naszym kraju są perfekcyjne pod względem turystycznym?

przez | 15 września 2021
Czy mieszkamy w ślicznym kraju? Tacy, którzy mieszkają we własnej ojczyźnie niewątpliwie tak. Choć wiadoma sprawa, że imigranci w Szwecji, UK czy Kanadzie również nie powinni narzekać na małą liczbę pięknych miejsc.

Jakby nie patrzeć cały świat jest piękny, naturalnie nie w każdym miejscu, lecz doświadczeni globtroterzy, którzy objeździli całą Ziemię zgodnie uważają, iż nie ma brzydkiego kraju. W każdym państwie da się wskazać takie miejscówki, które są najładniejsze. A jak jest w przypadku Polski? Cóż, zapewne mieszkaniec Rzeszowa powie, że Podkarpacie jest najpiękniejsze, Krakus oczywiście wskaże byłą stolicę Polski, a przykładowo mieszkaniec Ełku bądź Olecka będzie chwalił jeziora mazurskie.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Jednak należy być trochę bardziej obiektywną osobą: zatem warto polecić wypoczynek na obszarze Dolnego Śląska: to chyba najfajniejszy region w Polsce. Wrocław to ciekawa metropolia, nie sposób nie docenić takich miast jak chociażby Wałbrzych, do tego wielce urokliwe góry. No i oczywiście piękne zamki – jednakże skupmy się głównie na odkrywaniu gór. Karkonosze, bo właśnie o nich tutaj mowa, nie są najwyższymi górami, lecz tak czy siak hotele Karkonosze muszą interesować turystów, którzy jakby nie patrzeć muszą gdzieś pójść spać na czas zmroku.

Jeżeli akurat mowa o właśnie Karkonoszach, nie można nie wspomnieć o Szklarskiej Porębie: umiejscowiona niedaleko Jeleniej Góry miejscowość górska jest według opinii niektórych ludzi najbardziej urokliwym polskim kurortem w górach. A poza tym, w odróżnieniu od choćby takich miejscowości położonych w górach jak przykładowo Zakopane, raczej prosto o taki hotel Szklarska Poręba, który jest wygodny, a na dodatek relatywnie tani. Takowe połączenie, takowa bomba, to niewątpliwie coś godnego naszej uwagi.

Poleca się to by hotel (Zobacz więcej: hotel krosno) w Szklarskiej Porębie wynająć na trochę dłużej, ponieważ nie ma żadnego sensu potem i tak przedłużać własny pobyt: a nie zawsze są jeszcze wolne pokoje. Wiecznie zakorkowana droga do Zakopanego mocno irytuje: zatem będzie bardzo dobrze, jeżeli wybierzemy coś NIECO mniej znanego. W sumie Szklarska Poręba apartamenty to całkowita gwarancja odpoczynku – w ciszy.