Kupno, dzierżawa a może leasing?

przez | 9 lipca 2021
Kserokopiarka jest bardzo przydatnym urządzeniem. Pozwala na tworzenie czarno-białych zabiegów (np. więcej dowiesz się na tej stronie) kolorowych kopii danego dokumentu w dowolnej liczbie egzemplarzy. Narzędzie to używane jest w większości przedszabiegami (np. www.art-beauty.pl)biorstw lub organizacji. Wykorzystywane jest popularnie przez uczniów i studentów do kopiowania materiałów naukowych, podręczników czy zeszytów.

Kserokopiarka

Źródło: kseromax.pl

Aktualnie kserokopiarki, jak również urządzenia wielofunkcyjne można znaleźć w każdym urzędzie czy bibliotece. Niektóre osoby posiadają także urządzenia takie w swoich mieszkaniach, choć jednak częściej wykorzystywane są drukarki. Zainteresowanie takimi maszynami obserwuje się na przykładzie fraz typu „kserokopiarki wrocław”, które jest chętnie wyszukiwane w Internecie. Urządzenia wielofunkcyjne łączą w sobie funkcje drukarki, urządzenia ksero i skanera. Zarówno one, jak i nowego typu kserokopiarki należą do urządzeń kosztownych. W momencie, gdy stają się konieczne, pojawia się pytanie: czy kupować nowe narzędzie, czy zdecydować się na wynajęcie?

Kupno nowej kserokopiarkiUrządzenia ksero, jak już zostało powiedziane, są zazwyczaj stosunkowo drogie. Ich ceny wahają się zależnie od danych technicznych. Wskutek tego maszyny o wyższych parametrach pozwalają na otrzymanie kopii dokumentów na bardzo dobrym poziomie, o dobrej rozdzielczości. Kserokopiarki z tej grupy pracują również zazwyczaj o wiele sprawniej. Nie każdą osobę jednak stać na tak duży wydatek. Ma to miejsce również w przypadku dużej liczby przedsiębiorstw, w szczególności tych istniejących niedługo. Ponadto w sytuacji tych firm zakup urządzenia na stałe może okazać się posunięciem zbędnym. Na przykład koszt nowej kserokopiarki Konica Minolta oscyluje w granicach od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

DzierżawaDla większości ludzi zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się dzierżawa kopiarki. Przede wszystkim wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż kupno urządzenia nowego. W większości przypadków także wynajem wiąże się z możliwością naprawy i serwisem w razie ewentualnych usterek. Klient nie musi więc troszczyć się o naprawę usterek. W większości przypadków cena, która obowiązuje osobę lub przedsiębiorstwo dzierżawiące urządzenie, nie jest bardzo wysoka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*