Wyprowadzamy się z dużego miasta. Dlaczego?

Wiele osób wyprowadza się na skraj miasta. Ci, co jeszcze nie tak dawno z niechęcią patrzyli na wieś dzisiaj stawiają w takich miejscach domy. Ci, co wynosili miasta na piedestał uważając, że nie mogą sobie wyobrazić życia w mniejszym mieście (nie mówiąc już o wsi) aktualnie narzekają na nieokiełznany miejski zgiełk, za to chwalą sobie wiejską ciszę i prostotę, brak nadmiernego pośpiechu i czyste powietrze. Wygląda to tak, jakbyśmy za młodu potrzebowali większego ośrodka miejskiego do zabawy i zużytkowania energii na zabawy, a teraz, gdy jesteśmy trzydziesto,- czterdziestolatkami pragniemy stabilizacji w jakimś kontemplacyjnym miejscu.

Continue reading “Wyprowadzamy się z dużego miasta. Dlaczego?” »

Miasto Cię męczy? Witaj w klubie!

Masz już dość pracy w mieście, narzekasz stale na wszechogarniający hałas, na deficyt koncentracji, na zerwane więzi z przyrodą i głowę pełną nikomu nieprzydatnych zgrzytów, wrzasków i odgłosów? Skoro tak, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na chorobę „antymiastową”, a to znaczy, iż po właściwym rozeznaniu i końcowym postawieniu diagnozy, należy Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

Continue reading “Miasto Cię męczy? Witaj w klubie!” »

Jeśli pragniesz urządzić ciekawą konferencję w Łodzi, musisz znaleźć naprawdę duży hotel i salę konferencyjną

Konferencja oraz spotkania biznesowe mogą pochwalić się coraz większym zainteresowaniem. Spotkania tego rodzaju pozwalają poruszyć istotne kwestie, jak też stanowią wspaniałą okoliczność do przyswojenia świeżych zagadnień. By jednakże konferencja okazała się sukcesem i przyniosła zaproszonym gościom satysfakcję, należy zatroszczyć się o jej bezwypadkowy tok.

Continue reading “Jeśli pragniesz urządzić ciekawą konferencję w Łodzi, musisz znaleźć naprawdę duży hotel i salę konferencyjną” »