Miasto Cię męczy? Witaj w klubie!

przez | 9 lipca 2021
Masz już dość pracy w mieście, narzekasz stale na wszechogarniający hałas, na deficyt koncentracji, na zerwane więzi z przyrodą i głowę pełną nikomu nieprzydatnych zgrzytów, wrzasków i odgłosów? Skoro tak, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na chorobę „antymiastową”, a to znaczy, iż po właściwym rozeznaniu i końcowym postawieniu diagnozy, należy Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

No tak, bo jesteśmy tacy miejscy, a to co poza miastem nazywamy „wiochą”. Jednakże, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a gdy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta się korkują, bo każdy z nas chce jak najszybciej oddalić się gdzieś daleko, jak najdalej za miasto. Nie jest to specjalnie zaskakujące, przecież ileż możemy wytrzymać w mieście? Dajemy rade dzień po dniu walczyć z miejskimi utrudnieniami, nie zastanawiać się nad nimi, bo tak naprawdę nie mamy na to czasu, lecz kiedy tylko przyjdzie wolny czas – szykujemy się na ucieczkę.

Skoro więc dopadł Cię ten wirus (test antygenowy szczecin) „antymiastowy” szybko się pakuj i ruszaj przed siebie. Szukać długo nie musisz, w Polsce tuż obok wielkich ośrodków miejskich istnieją oazy spokoju i relaksu, czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł przyrody, gdzie ludzie żyją spokojniej niż my, miastowi i zabiegani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Mieszkasz we Wrocławiu? Wybierz się w Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe! Spotkasz tam masę atrakcji. Nie powinieneś oczywiście rzucać się na wszystko, co najbardziej oblegane i komercyjne, gdyż na przykład wejście na szczyt Śnieżki będzie oblegane prawie jak rynek we Wrocławiu. Po prostu, ludzie nie szukają wyjątkowych i dzikich miejscówek, chcą znaleźć się tam, gdzie jest coś znanego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym zrobią sobie zdjęcia i wrzucą na Fejsa. Nie bądź taki jak oni, bądź trochę bardziej oryginalny. Wybierz przykładowo góry Izerskie i zachwyć się ich pięknem. Podziwiaj świetnie przygotowane trasy rowerowe i szlaki piesze, podziwiaj naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich naprawdę wpłynie na Twoje lepsze samopoczucie. Poczujesz się naprawdę bardziej szczęśliwy – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i w wymiarze psychicznym. Intuicja podpowiada, iż tak istotnie jest, jak zwykle ma rację, potwierdzają to również naukowcy. Ich badania dowodzą, iż miejskie krajobrazy, miejski żywot powodują w nas niepokój i nerwowe napięcie, zaś zieleń, natura wyzwalają substancję, jakie zbawiennie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą chęć do życia.

Więcej noclegów .