My, nowocześni, ludzie sukcesu

przez | 21 października 2021
Kim jest człowiek nowoczesny i czy tak naprawdę istnieje taka kategoria? Ciężko stwierdzić zważywszy, że tyle, ile osądów, tyle kanonów człowieka, który zasługuje by szczycić się taką nazwą. Czy jednak jesteśmy w stanie dostrzec pewne cechy wspólne, czy łatwiej nam mówić osobno o nowoczesnej kobiecie lub o nowoczesnym facecie?

Autor: Atlantic

Sprawa jest z całą pewnością złożona, podobnie, jak podział ról między kobietą a mężczyzną jest w fazie stopniowego zanikania. Dawniej to było jasne i czytelne: kobieta jest patronką ogniska domowego, zajmuje się dziećmi, troszczy się o dom, gotuje, utrzymuje ład i porządek, robi pranie, natomiast mężczyzna ma utrzymywać rodzinę, co oznacza, że jest dostarczycielem pieniędzy i innych rzeczy bez, których komórka społeczna zwana rodziną nie jest w stanie przeżyć.

Jeśli analizowana tematyka wydaje Ci się ważna oraz zamierzasz ją zbadać także od innej strony, zobacz więcej znajdziesz tu – ona także ją przedstawia.

Jeśli o kobiecie można rzec, że dba o ognisko domowe, symbolicznie podtrzymuje rodzinny żar wewnątrz domu, w taki sam sposób o przedstawicielu płci męskiej powinniśmy rzec, że zmaga się ze światem zewnętrznym, często musi mu się przeciwstawiać, nadając kształt bezkształtnym realnym przeszkodą przeszkodom.

W dzisiejszym świecie niemniej jednak te role uległy zmianie. Co prawda w ogólnie rzecz ujmując tradycyjny model się nie zmienił, natomiast czynniki społeczno-polityczne wymuszają pewne zachowania. Urlopy macierzyńskie, bezrobotny mężczyzna, a pracująca na cały etat kobieta – to nie są zaskakujące widoki w naszym społeczeństwie.

Charakteryzując więc osobnika nowoczesnego musimy zwracać uwagę na mężczyznę i kobietę w ten sam sposób, jako osoby o zbliżonych ambicjach bycia na bieżąco. Drogie, perfumy prestiżowapraca, modne przedmioty, jak luksusowy pojazd czy na przykład zegarek orient (zobacz), to marzenia obu płci. Skończyły się już czasy, kiedy kobieta była dodatkiem do faceta. To mężczyzna robił karierę, a kobieta miała się ładnie prezentować w domowym zaciszu.

Hierarchia i pewien model który faworyzuje męski wzorzec uległ załamaniu, od teraz nie można powiedzieć z z pełną stanowczością, że mężczyźni rządzą światem, gdyż tuż za nimistoją panie, nie obawiające się konfrontacji, bardziej nawet przygotowane na czekające je zmiany, szybko dostrzegające ciekawe tendencje, z łatwością przystosowujące się się do nowej rzeczywistości.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odsyłacz do wpisu (https://noor.pl/pl/page/7/kolekcja/4/Garnitur%20ciemnoniebieski), a poznasz informacje na omawiany wątek, który na pewno Cię zafascynują.

Mężczyźni już nie powinni czuś się niezagrożeni, muszą być uważni, jeśli nie chcą oddać palmy pierwszeństwa. Zawsze jednak, miast walczyć mogą się podzielić władzą, tego typu rozwiązanie chyba wszystkim będzie w smak. Więcej o zegarkach: .