Na co zwrócić największą uwagę przy wyborze swojego mieszkania? Zawsze zwracaj uwagę na kruczki w umowach z developerami

przez | 9 lipca 2021
Praktycznie nie ma osoby, która nie pragnęłaby mieć swojego mieszkania. Niestety, w obecnych czasach nie jest to bynajmniej takie proste – rzadko kiedy kogoś stać na kupno własnego mieszkania od razu.

Zazwyczaj nie mamy odpowiedniej kwoty pieniędzy, która pozwalałaby na pokrycie

Budynki

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

takiego wydatku. W takich wypadkach najczęściej jesteśmy zmuszeni zaciągnąć w banku pożyczkę na kupno mieszkania. Kiedy Ty również zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wtedy musisz być bardzo czujny. Dobrze zadbać zawczasu o to, aby mądrze ulokować pieniądze – przecież jest to na tyle duża kwota, że przeznaczenie jej na nieudaną inwestycję na pewno nie będzie dobrym pomysłem.

Jeśli szukasz swojego mieszkania (zobacz nowe inwestycje mieszkaniowe), wówczas musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Niniejszy artykuł jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz też pozostałe polecane dywaniki bagażnikowe treści, gdyż wydają się być tak samo interesujące i wciągną Cię kompletnie.

Na początek bardzo ważna jest lokalizacja – oczywiście mieszkania położone dalej od centrum miasta będą bez wątpienia tańsze, jednak musisz w takich

link do www

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

przypadkach rozważyć również inne sprawy. Być może bardziej będzie opłacalne kupno mieszkania bliżej centrum – jeżeli dla przykładu będziesz miał tak blisko do szkoły, że nie będziesz musiał zakupić biletu komunikacji miejskiej. Oszczędzony czas jest również bardzo istotny – nie powinieneś zatem decydować się dla przykładu na kupno mieszkania w sytuacji kiedy będziesz musiał co dzień dojeżdżać do pracy ponad godzinę.Drugą kwestią, którą bez wątpienia powinieneś rozważyć zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania, jest to, czy zakupisz je prosto od dewelopera czy też nabędziesz z tak zwanej drugiej ręki.

Oczywiście w tym drugim wypadku cena mieszkania na pewno będzie sporo mniejsza, jednak z drugiej strony takie mieszkania najczęściej wymagają solidnego remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę sporo pieniędzy. Nie zawsze zatem tego typu inwestycja będzie opłacalna. W teraźniejszej chwili na rynku nieruchomości ceny mieszkań bardzo zmalały – kiedy zatem chcesz kupić mieszkanie od dewelopera, teraz na pewno jest na to najlepszy moment. Gdy chcesz sprawdzić oferty deweloperów w interesującej Cię okolicy, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową dla przykładu hasło: „nowe mieszkania Stare Miasto” (zobacz). Wówczas z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Być może jakiś developer Wrocław zaciekawi Cię właśnie swoją propozycją?