Wygląd nagrobka jest niesamowicie ważny

Jeżeli umiera bliska nam osoba, pragniemy żeby to jej ostatnie pożegnanie stało się jak najwspanialsze, tak aby mieć pewność, iż wszystko było wypełnione i że na pewno do samego końca spełnialiśmy jej wolę. O ile samo przyszykowanie pogrzebu nie należy do najłatwiejszych, o tyle najwięcej czasu zabiera późniejsze szukanie nagrobka, tak żeby okazał się piękny, ale równocześnie też i prosty w czyszczeniu.

Continue reading “Wygląd nagrobka jest niesamowicie ważny” »

Pomniki granitowe

Na pewno głowiliście się kiedyś nad tym, co staje się po odejściu z tego świata. Odpowiedzieć usiłują rozmaite systemy religijne, jednak bardzo często jest tak, że każdy wykształca własne imaginacje w tej kwestii. Nietrudno zaś stwierdzić, jaki ślad zostanie po nas na ziemskim padole. Niezwykle rozsądną rzeczą jest własnoręczne zorganizowanie sobie miejsca na pochówek oraz kupno ładnego nagrobka. To najlepszy krok dla tych, którzy obawiają się, że najbliżsi po zgonie nie podołają zadaniu. To również rozwiązanie dla estetów, którzy myślą już o tym, jak ma prezentować się ich miejsce wiecznego spoczynku.

Continue reading “Pomniki granitowe” »

Groby – zawsze dochodowy interes

Jednym z wyrobów, na który popyt zawsze występuje na takim samym poziomie, są groby. Zwyczaj grzebania zmarłych i oznaczania punktu ich pochówkuliczy sobie setki lat. Z czasem typ i rodzaj nagrobków ulegały zmianom, dodawano coraz to inne tworzywa do ich wytwarzania. Oczywiście na każdym etapie typ i tworzywo na płytę nagrobną zależy przede wszystkim od możliwości finansowych zamawiającego.

Continue reading “Groby – zawsze dochodowy interes” »

Kupno nagrobku – na które kwestie należy zwrócić uwagę?

Niemal w życiu każdego człowieka przychodzi kiedyś taki moment, kiedy musimy pożegnać ukochaną osobę. Jeśli już kiedyś musiałeś się z tym zmierzyć, na pewno dobrze wiesz, jak trudno jest wtedy decydować o tak przyziemnych kwestiach jak przykładowo klepsydry.

Continue reading “Kupno nagrobku – na które kwestie należy zwrócić uwagę?” »