Naprawienie szkody za opóźniony lot – co pożądane byłoby o tym wiedzieć?

przez | 9 lipca 2021
Niemało osób nierzadko podróżuje samolotem, gdyż z pewnością jest to nadzwyczaj praktyczny środek transportu. Do tego zaletą latania samolotem jest to, że jest on o wiele krótszy niż jazda samochodem czy innym środkiem lokomocji. Często samolotem wolno pokonać pewną odległość w godzinę, podczas kiedy jadąc przykładowo samochodem tą samą trasę przebędziemy na przykład w pięć godzin.

odwiedź Jednak minusem latania samolotem może być to, iż w wielu przypadkach na lotniskach mogą pojawiać się opóźnienia. Opóźnienia takie bezsprzecznie wynikają z wielu różnorodnych przyczyn, na przykład z racji marnej pogody.

Dziś przedstawiamy ten artykuł – jeśli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a  więcej zobaczysz tu (<a href="http://www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html">http://www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html</a>). Upewnij się, może to także wyda Ci się interesujące.</p>
<p>Należałoby jednak zastanowić się nad tym czy wskutek opóźnienia lotu pasażerom przypada przykładowo jakieś naprawienie szkody. Dużo osób nie ma pojęcia, że dopuszczalne jest otrzymanie odszkodowania za spóźniony [TAG=lot

. Jeżeli jednak wprowadzisz w wyszukiwarce internetowej frazę „opóźnienie samolotu odszkodowanie” to odkryjesz informacje mówiące o tym, iż pasażerowie rzeczywiście mogą pozyskać zadośćuczynienie za opóźnienia. Oczywiście stopień takiego odszkodowania jest bardzo różna, zależy ona w szczególności od okresu opóźnienia lotu, a także od jego długości. Jeżeli spóźnienie trwa kilka minut, czy nawet godzinę to pasażerom nie przysługuje odszkodowanie, jeśli jednak utrzymuje się ono więcej niż 3 godziny wówczas zdołamy już starać się o takie zadośćuczynienie. Przykładowo pasażerowie, którzy wyczekują na samolot pięć godzin i lecą na dystansie do 1500km mogą się starać o odszkodowanie w wysokości 250 Euro. Natomiast w przypadku pięciogodzinnego opóźnienia na dystansie 1500 do 3500km pasażerom przypada zadośćuczynienie w wysokości 400 Euro (dotyczy lotów poza Unią Europejską).

Bez wątpliwości posiadanie takiej wiedzy jest niesłychanie istotne (link).

Czy masz ochotę poznać ten problem z innej perspektywy? Nic prostszego – po prostu wejdź na ten link, ponieważ więcej zobaczysz tu.

W wielu przypadkach zdarza się tak, że pasażerowie czekają kilka a nawet w ekstremalnych przypadkach kilkanaście godzin na lot, najczęściej w mało komfortowych warunkach, z bagażami i na lotnisku, i nawet nie wiedzą, że nie tylko mogą się starać o odszkodowanie za późny lot, ale wręcz odszkodowanie takie na pewno im przysługuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*