Praca komornika ma dwa oblicza. Wydźwięki społeczne o tej „pościgowej” profesji od zawsze są traktowane społecznie jako negatywne. Wkroczenie komornika podczas pracy oznacza styczność z jego zaleceniami, co w praktyce życiowej równa się problemom z prawem wobec instytucji urzędowej. Myślisz że wiesz wszystko o tym prawniczo-terenowym zawodzie?
Fach komornika najczęściej utożsamiamy przez pryzmat decyzji podejmowanych, które egzekwuje on zza biurka. Komornik działa na urzędowo podjętych decyzjach. Niektóre elementy tej pracy mają profil typowo krzesełkowy. W dalszej kolejności komornik sprawdza się w typowej pracy terenowej, jaką np. wykonuje elektryk.

Egzekwowaniu potwierdzeń na piśmie towarzyszy wizerunek faktycznego „braku litości”. Komornicy, identycznie jak kontrolerzy biletów komunikacji miejskich, biorą na swoje plecy włącznie z pojmowaniem zawodu wyładowania pełne złości.
Fascynują Cię dane na przedstawiany temat? To świetnie, ponieważ mamy news, który ma jedynie informacje, których aktualnie wymagasz.
W nich doszukują się całego zła systemu prawa, mimo że w rzeczywistości są oni tylko wykonawczym ogniwem tzw. „góry”. W opinii typowych Nowaków komornik jest społecznym uzurpatorem, złodziejem, który bogaci się kolejnymi oszustwami na przeciętnych obywatelach.
Badania z ostatnich lat wykazują jednak zmiany w wizerunkowym rozumieniu pracy komornika. Świadczy o tym nie tylko zmniejszenie agresywnego „wydźwięku” (więcej strachu, mniej krytyki), ale i duża liczba kolejnych aplikacji komorniczych. Ograniczony liczbowo zawód wybierają studenci kierunków administracyjnych. Nastawienie adeptów kierowane jest na najtrudniejszą część zawodu, czyli pracę w terenie. Po tym widać, czy pracownik państwowy faktycznie nadaje się do pracy z „teczkami”.
Stres wokół pracy i oddzielanie życia prywatnego to podstawy w fachu komornika. Wspomniane wyżej warunki pracy oznaczają stosunkowo duże dochody tych urzędników. Sprawdzony w terenie komornik , jeśli wykona do końca swoje sprawy zarobi nawet ok pięć tysięcy złotych. Górnej sumy tutaj nie ma, jej wysokość zależy tylko od skuteczności prowadzenia spraw.