Odkryj najsolidniejszą wypożyczalnie pojazdów w naszym kraju

przez | 4 sierpnia 2022
Najpopularniejszymi, pod względem turystów, regionami Polski są, z całą pewnością tereny Mazowsza czy Małopolski. Popularnością może pochwalić się również cały teren Dolnego Śląska. Ale niedużo osób uważa za warty zobaczenia obszar Podkarpacia. Podkarpacie, znajdujące się w południowo-wschodniej części Polski, z urzekającymi Bieszczadami, dużymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy rejon. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem urokliwości turystycznej, niczym nie ustępują słynnym polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Bez wątpienia jednym z najważniejszych miejsc, które musimy zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- wielki zespół fortyfikacji obronnych. Na początku XX wieku była trzecią co do wielkości twierdzą w Europie- większe były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, co stało się tylko raz w historii wojen, była oblężona trzykrotnie. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po zakończeniu konfliktu systematycznie traciła swoje znaczenie i niszczała. W dniu dzisiejszym to jeden z największych zabytków południowo-wschodniej Polski.

W Trzcinicy, nieopodal Jasła, otwarte jest muzeum, które znajduje się w jednej z najbardziej starych i najbardziej znaczących w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Znajduje się tam również wielkie grodzisko z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się to muzeum, zajmuje obszar ok 8 ha, na swoim terenie ułożonych jest ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy wjazdowe oraz 18 zrekonstruowanych domów.

Zaabsorbował Cię prezentowany tutaj post? Jeżeli tak, warto zobaczyć ponadto inne wartościowe teksty, gdyż one również są godne uwagi!

Również warte zwiedzenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Także w Haczowie znajduje się zabytkowy, drewniany kościół. Powstał pod koniec XIV wieku i jest największym, a zarazem najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Jak kościół w Bliznem został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę bardzo wiele obiektów, które powinniśmy odwiedzić w Podkarpackim. Jak to wszystko zjeździć, jeśli jest się turystą? Najwygodniej najzwyczajniej wynająć samochód. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dostosuje auto do naszych wymagań, odpowiednio wielki by pomieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować majątku, jeśli przyjedziemy na weekend- sporo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć pod tym adresem.