Planowanie afiszy na zewnątrz

przez | 24 sierpnia 2022
Gdy mamy firmę to naturalnym jest, że chcemy ją promować. Forma promocji zależny jest naturalnie od typu działalności, budżetu i odbiorców naszych produktów albo usług. Można promować się w internecie, w różnego rodzaju katalogach firm, możemy umieszczać reklamę w formie grafiki w branżowych serwisach, na blogach albo forach internetowych. Warto również wyjść z reklamą także poza internet.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki rodzaj reklamy wybrać?Reklama zewnętrzna może mieć bardzo zróżnicowane formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są naturalnie billboardy. Nie mniej powszechne są tak zwane citylighty, czyli podświetlane reklamy umieszczane zwykle w ściankach przystanków tramwajowych, ale także wolnostojące. Bardzo wiele ogrodzeń czy budynków obwieszonych jest różnego rodzaju bannerami, to znaczy reklamami drukowanymi na elastycznych foliach albo (dodatkowe informacje) siatkach. Jeśli idzie o reklamy outdoorowe, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to te właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeżeli decydujemy się na tego rodzaju reklamę, musimy oczywiście stworzyć projekty, kupić folie reklamowe na których chcemy drukować, lokalizacje, gdzie chcemy ów banner powiesić. Możemy zlecić te prace agencji reklamowej, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to samodzielnie.

Gdzie kupić materiały?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej nabywać w odpowiednich sklepach. W internecie z łatwością można wyszukać sklep z foliami, reklamowy albo – (serwis alarmów Gdańsk przejdź) dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment najczęściej podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do stworzenia reklam. Folie, siatki, wszelkiego rodzaju zaczepy i wiele wiele innych. Nie ma także żadnego problemu, by w drukarni zamówić nadrukowanie projektu na przywiezionym przez nas materiale. Musi to być jednak wysokiej klasy drukarnia wielkoformatowa, ale to chyba oczywiste.

Wieszanie bannerówNie wolno oczywiście zawiesić bannera w dowolnym miejscu. Powinniśmy zapoznać się z przepisami związanymi z umieszczaniem bannerów reklamowych w naszym mieście. Czasem wystarczy zgoda właściciela posesji na umieszczenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem konieczna jest również zgoda z Urzędu Miasta. Przygotowanie reklamy wymaga trochę pracy, lecz jeżeli właściwie ją zaprojektujemy z pewnością przysporzy nam klientów. Więcej na temat reklamy – billboardy z reklamą.