Podróże tylko dla niepokornych

przez | 9 sierpnia 2021
Niektórzy nie mają z tym problemu. kierują swoje kroki do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, zapytują o all inclusive i inne dodatkowe atrakcje, a następnie lecą do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie podoba się przygotowana dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Tacy ludzie chcieliby odkrywać nieznane miejsca pójść przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby spać pod namiotem, może w aucie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem kosztownych pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś przesadnie wysoki podatek od wynajmu i inne dopłaty (dowiedz się więcej). Oni muszą czuć się swobodni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają wiele, wszystko jednak związane jest z tym, jakim potencjałem, temperamentem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów podróżnik.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, którzy mają odwagę wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to znajdą jakąś ciekawą trasę w Europie. Można się też udać w taką podróż po Polsce, przykładowo, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Niewątpliwie, chęci nie wystarczą. Trzeba to jednak dobrze poukładać, a jednocześnie lubić taki sposób spędzania czasu – gdyż jazda na rowerze to piękne krajobrazy, lecz również ogromny wysiłek. Dla ludzi jednak, którzy nie garną się do konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się wymarzone. W danej chwili po świecie na jednośladach podróżują nasi rodacy, niektórzy z nich są już w drodze bardzo długo.

Jeśli chcesz odnaleźć więcej na ten temat (https://horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/) na omawiany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj, a z pewnością Cię one zaciekawią.

Postanowili, że objadą cały glob i realizują to postanowienie z wytrwałością i niespożytkowaną energią.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wyjazd w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi co jakiś czas w schronisku, ale większość czasu pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu.

Jeśli uważasz, że informacje zawarte w tym wpisie są absorbujące, zobacz również ten odnośnik – to unikalna strona www (https://sunlightestate.com/pl/przewodnik/), na której odnajdziesz pokrewne tematy.

Naszym głównym wrogiem będzie przyroda, jej zmienność, niespodziewane spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być bardzo groźne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na takim wyjeździe najważniejsze to umieć poradzić sobie w każdej sytuacji. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w ten sposób. Trzeba umieć mierzyć siły na zamiary, aby nasza wyczekana podróż nie była dla nas źródłem niemiłych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*