Podróże tylko dla niepokornych

przez | 1 kwietnia 2022
Niektórzy nie mają z tym problemu. kierują swoje kroki do biura podróży, przeglądają katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego biura, zapytują o all inclusive i inne dodatkowe atrakcje, a następnie lecą do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie podoba się przygotowana dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Tacy ludzie chcieliby odkrywać nieznane miejsca pójść przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby spać pod namiotem, może w aucie, na dziko, czasami w jakimś hostelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem kosztownych pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś przesadnie wysoki podatek od wynajmu i inne dopłaty (dowiedz się więcej). Oni muszą czuć się swobodni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają wiele, wszystko jednak związane jest z tym, jakim potencjałem, temperamentem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów podróżnik.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, którzy mają odwagę wybiorą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to znajdą jakąś ciekawą trasę w Europie. Można się też udać w taką podróż po Polsce, przykładowo, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Niewątpliwie, chęci nie wystarczą. Trzeba to jednak dobrze poukładać, a jednocześnie lubić taki sposób spędzania czasu – gdyż jazda na rowerze to piękne krajobrazy, lecz również ogromny wysiłek. Dla ludzi jednak, którzy nie garną się do konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się wymarzone. W danej chwili po świecie na jednośladach podróżują nasi rodacy, niektórzy z nich są już w drodze bardzo długo.

Jeśli chcesz odnaleźć więcej na ten temat (https://horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/) na omawiany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj, a z pewnością Cię one zaciekawią.

Postanowili, że objadą cały glob i realizują to postanowienie z wytrwałością i niespożytkowaną energią.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wyjazd w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi co jakiś czas w schronisku, ale większość czasu pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym wrogiem będzie przyroda, jej zmienność, niespodziewane spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być bardzo groźne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na takim wyjeździe najważniejsze to umieć poradzić sobie w każdej sytuacji. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w ten sposób. Trzeba umieć mierzyć siły na zamiary, aby nasza wyczekana podróż nie była dla nas źródłem niemiłych wspomnień.