Podwórko bez ogrodzenia? Zapomnij!

przez | 9 lipca 2021
Polska to nie USA, nie da się pozostawić podwórka bez ogrodzenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się zagradzamy. Nawet jeśli doszukiwać się w tym konkretnego czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu preferujemy bycie u siebie, mamy również spore poczucie prywatności i własności. Teraz dodatkowo posiadamy znaczny wybór w zakresie ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnych możliwości, jak ogrodzić dom. Najczęściej decydujemy się jednak na siatkę lub panele ogrodzeniowe. Co lepiej wybrać?

Wypada wspomnieć na samym początku, że panele, jak i siatka to takie rodzaje ogrodzeń, jakie możemy zamontować z łatwością i szybko. Ponadto, są one na pewno w korzystniejszej cenie niż panelowe ogrodzenia Anotis lub kute. Stąd także tego typu popularność tego typu rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyna zaleta. Sprawdźmy czym różnią się od siebie te dwa rodzaje ogrodzenie, jednocześnie w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Skoro mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najczęstsze rodzaje to ogrodzenia (więcej Anotis z Wrocławia) plecione, wykonane z drutów. Siatkę tego rodzaju można zakupić w rolkach, co jednocześnie staje się jej znaczącym utrudnieniem. Tak zwinięta siatka po rozłożeniu może się odkształcać, zaś montaż plecionki wymaga sporo czasu. Do montażu potrzebne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, więc kupno tego to następny koszt. Montaż to przede wszystkim naciągnięcie drutów naciągowych na górze a także na dole ogrodzenia systemowe Anotis. Do montażu będziemy potrzebować pomocnika.

Korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup paneli ogrodzeniowych. To uniwersalne rozwiązanie, sprawdza się jednocześnie w przypadku prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych czy przemysłowych. Panele to zwykle druty stalowe, które posiadają różnorodne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Tego typu ogrodzenie ma dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich ilość jest zależna od wysokości panelu. Choć druty paneli są mniej elastyczne, to jest to ogromna zaleta, ponieważ są bardziej wytrzymałe niż w przypadku zwykłej siatki.

Żeby zasięgnąć więcej informacji na prezentowany tutaj wątek, polecam pozostałe absorbujące portale.

Autor

jeden, jak i drugi rodzaj przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie łatwość montażu, koszt oraz niezawodność, niemniej wydaje się, iż kupno paneli ogrodzeniowych będzie nieznacznie korzystniejszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej plusów, jest też bardziej trwałe i mniej podatne na odkształcenia, co gwarantuje większą jakość na lata. A to przecież jak najbardziej najważniejsze wartości, jeśli mowa o takich rozwiązaniach. Trzeba o tym pamiętać i zakupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, ale na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję oraz mniej niepotrzebnych zmartwień.