Jakie usługi można spokojnie dostać, a czego nie w sieci?

Czasy się zmieniają, co możemy zauważyć na przykładzie działania różnych branż. Kiedyś, jeszcze przed erą Internetu nie było innych możliwości, jak wybrać się do sklepu na zakupy. Dzisiaj i to ulega zmianie, a widać to nawet w tego typu miejscach, jak branża spożywcza. W dużych miastach można już zamawiać zakupy przez Internet. Są jednocześnie usługi, jakie zawsze będą stacjonarne, przynajmniej przez najbliższych parę lat.

Continue reading “Jakie usługi można spokojnie dostać, a czego nie w sieci?” »

Detektyw pilnie poszukiwany

W Polsce pracować jako prywatny detektyw może każdy, kto uzyska licencję na właściwym egzaminie, oraz spełnia szereg warunków wymienionych w ustawie. Dokument ten wydawany jest przez komendanta wojewódzkiego policji. Poza granicami kraju słowem „detektyw” określa się także członka policji lub służb rządowych. Ów zawód ludziom kojarzy się z efektownymi pościgami i strzelaniem z pistoletu, jednak te elementy niekoniecznie są jego codziennością. Detektywi zmagać się muszą także z bardziej przyziemnymi kwestiami.

Continue reading “Detektyw pilnie poszukiwany” »

Konsulting prawny dla firm

Aktualnie coraz szerzej mówi się o tym, że funkcjonujemy w czasach globalizacji. Właśnie dlatego patrząc na aspekt firm i ich wpływ na gospodarki narodowe, dobrze jest dostrzec, że nieodzownym stało się adaptowanie do elastycznego, międzynarodowego otoczenia. Ważnym aspektem powiązanym z tym procesem jest między innymi to, że niezbędne stało się wyczerpujące poznanie systemów prawnych, tysięcy rozmaitych przepisów gwarantujących działalność gospodarczą w danym państwie. Właśnie dlatego współcześnie każda kancelaria prawna spotyka się z masami rozmaitych użytkowników w postaci firm, a więc właśnie firm.

Continue reading “Konsulting prawny dla firm” »