Porządkowanie to najczęściej udręka dla rodziny

przez | 9 czerwca 2022
Przykładasz ogromną wagę do porządków i chcesz, aby w twoim mieszkaniu to było respektowane. Denerwują cię bowiem nawyki twojego partnera, jego wyssanego z mlekiem matki poczucia, iż nic w gospodarstwie domowym w zakresie sprzątania nie musi robić. Wystarczy, iż wróci z pracy, usiądzie się na kanapie i włączy telewizor. Czasami do tego weźmie sobie piwo i będzie odpoczywał spokojnie. Nic nie mówisz, bo wiesz, że przed chwilą wrócił z pracy, jednak chciałabyś, aby chociaż w sobotę trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Niestety, wiesz, że to nie jest realne. Próbowałaś, kupiłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – ręczniki papierowe do wody), jednak on nawet na nie spojrzał, prosiłaś, żeby, chociaż stosował normalne sprzątania ręczne, to znaczy, jak coś ubrudził niech znajdzie ręcznik papierowy i to wytrze, lecz on nie przyjmował tego do wiadomości. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś zaczął wytrwale czyścić, ale był to pojedynczy przypadek, który miał miejsce kiedyś.

Masz świadomość, że przemiana twojego partnera ze zwykłego, nic nie pomagającego w domu faceta na uczynnego, pomocnego męża jest mało realna, więc już nawet nie starasz się tłumaczyć.

Czy chcesz zgłębić analogiczne porady? Jeśli tak, to zobacz w witrynie podobne informacje odnoszące się takiej kwestii – odnośnik jest tutaj.

Wiesz, iż twój partner wywodzi się z normanej polskiej rodziny, gdzie faceci siedzieli przed telewizorem, a kobiety latały ze ścierkami. Pojmujesz, iż w domu rodzinnym twojego męża byli sami bracia i wszyscy po kolei, tak samo, jak ich ojciec odpoczywali i myśleli nad piwem po pracy, w momencie, gdy ich matka biegała dookoła, aby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego choćby powodu odmiana tego typu nawyków jest trudna i mało realna, lecz jest nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy potrafisz postawić sprawę jasno, czy potrafisz zrobić to stanowczo? Musisz spróbować wbić mu do głowy, iż niektórych czynności nie zamierzasz już robić, bo ci szkodzą. Czemu bowiem masz przesuwać ciężkie sprzęty, po to by za nimi wymieść kurze i umyć podłogę, nie powinnaś tego robić, zleć to mężowi. Przyda mu się do tego to: sprzątanie mebli. Jeśli dalej nie będzie słuchał wytłumacz mu, iż następny taki wysiłek może się dla ciebie źle skończyć. Wytłumacz, że udasz do lekarza i faktycznie, jeśli nie da temu wiary, zrób to. Pokaż mu, iż jesteś w takim wieku, że potrzebujesz jego wsparcia, a twój partner niech wreszcie stanie się rzeczywiście partnerem, a nie beztroskim dzieckiem rozwalonym na kanapie.