BHP

Gdy rozkręcamy własny biznes musimy liczyć się z tym, że będzie wiele istotnych spraw, które będą nam spędzały sen z powiek. Na pewno do jednej z nich należą zasady BHP. Oczywiście sporo osób myśli, że jakoś damy radę dostosować przepisy, ale są one nieubłagane. Powinniśmy my sami, jako pracodawcy oraz nasi pracownicy zapoznać się z nimi i ich przestrzegać.

Continue reading “BHP” »

Odzież ochronna w zakładach pracy

Czy sprawa ubioru może odgrywać istotną rolę w pracy? Owszem, i to najważniejszą. Na pozór nieważna, w wielu sytuacjach chroni życie, z całą pewnością podnosi komfort, a co za tym idzie efektywność w pracy. Ubrania ochronne mają chronić pracownika przed zagrożeniami wynikającym z przeprowadzanej przez niego pracy – zastępując przy tym tudzież przykrywając odzież osobistą. Jak wszyscy wiemy ,zagrożenia napotykane w pracy mogą być różne – w zależności od profesji.

Continue reading “Odzież ochronna w zakładach pracy” »

O tym jak ważne jest BHP w zakładzie pracy

Nieważne, w której placówce jesteśmy bezpieczeństwo pracownika musi być najważniejsze dla pracodawcy. Warto powiedzieć, że w tej kwestii jesteśmy zgodni – bezpieczeństwo człowieka jest najważniejsze. Ale pamiętają o tym szczególnie Ci szefowie, którzy zatrudniają osoby pracujące fizycznie.

Continue reading “O tym jak ważne jest BHP w zakładzie pracy” »