Profile wykonane ze stali

przez | 9 lipca 2021
W ostatnim czasie bardzo powszechne stały się budowle z płyt kartonowo gipsowych. Jest to niedroga i łatwa metoda konstruowania ścian w budynkach czy obniżania stropu. Takie płyty można niewielkim kosztem kształtować w dowolny sposób, bez wykorzystania wyspecjalizowanych przyrządów, przycinając je do pożądanych rozmiarów i form.

Fragment budynku

Autor: Trevor Cummings
Źródło: http://www.flickr.com
Budowlanym hitem ostatnich lat jest również sklejka, którą można przycinać na zamówienie do wybranych, nawet zawiłych form dzięki maszynom CNC. Ze sklejki można budować zaawansowane konstrukcje, meble i tak dalej. W tego rodzaju budownictwie najważniejsza jest jednak metoda używania tego rodzaju materiałów, zwłaszcza przy podwieszaniu sufitów i budowaniu ścian działowych – mocuje się je na specjalnych, łatwych w kształtowaniu i lekkich listwach stalowych.

Konstrukcje stalowe
Tzw. profile stalowe są niedrogie i proste w formowaniu. Można z nich tworzyć

Most wykonany ze stali

Autor: Hefin Owen
Źródło: http://www.flickr.com

np. stelaże do obniżania sufitów, do których niezwykle łatwo przytwierdzić regipsy z wykorzystaniem wkrętów. Dzięki rozległemu wyborowi profili, można za ich pomocą tworzyć różnego rodzaju konstrukcje o różnych zastosowaniach, w części profili można nawet poprowadzić instalację elektryczną czy inne kable – przykładowo od Internetu czy telewizji. Profile okrągłe pozwalają na prowadzenie w ich wnętrzu także instalacji wodnej. Dzięki konstrukcji zrobionej z prostej w kształtowaniu stali, różnego rodzaje profile można przycinać do pożądanych wielkości z użyciem profesjonalnych nożyc do stali. Narzędzie takie można kupić we wszystkich sklepach z narzędziami.

Jeśli zamierzasz skontrolować prawdziwość informacji znajdujących się tej publikacji, to kliknij tu oraz zweryfikuj info u źródła (http://ambroexpress.pl/wysylka-mebli/) a uzyskasz całkowitą pewność w takiej kwestii.

Połączenia kątowe można tworzyć z użyciem piły kątowej z odpowiednią tarczą, którą także można dostać w sklepie z narzędziami.

Moda ze Stanów
Moda na konstrukcje w oparciu o stelaże ze stali przywędrowała na kontynent z USA. Tam, z uwagi na większe zagrożenie huraganami i innymi anomaliami pogodowymi, konstruuje się budynki jednorodzinne z niedrogich tworzyw izolowanych specjalnymi tworzywami termoizolacyjnymi, z wykorzystaniem których okres zimowy w takich domach nie jest uciążliwy. Dzięki niskim kosztom wykonania konstrukcji, zaadaptowały się one też na terenie Europy.

Masz ochotę chłonąć dalej zajmującą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj wyszukiwanie na następnej stronie.

W odróżnieniu jednak od USA, w Europie konstrukcje oparte na profilach ze stali stosuje się w budownictwie wewnętrznym – przykładowo pozwala to znacznie obniżyć koszty zaadaptowania strychu.