Propozycja agroturystyki górskiej

przez | 9 lipca 2021
Ofert agroturystycznych pojawia się w ostatnim czasie coraz to więcej. Często gospodarstwa oferujące tenże wypoczynek w lecie czy w zimie prowadzą równocześnie gospodarstwo ekologiczne. Taki właśnie model wybrałam swego czasu z moim mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od czternastu już lat mamy przy eko gospodarstwie pensjonat. Znajduje się on w cudownie usytuowanej malutkiej wsi w Beskidzie Śląskim. W związku z tym możemy zaproponować Państwu relaks nie byle jaki, albowiem jest chodzi tutaj o wypoczynek w górach.

Zaintrygowały Cię dodatkowe info zaprezentowane w naszym wpisie? Szalenie miło zatem będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi tekstami. Oczekujemy na opinię!

Co się z tym wiąże? To, iż prócz świeżutkich, eko warzyw jak też malin o letniej porze, mogą Państwo nasycać się orzeźwiającym, czystym powietrzem. Wypoczynek w górach (interesujący wpis) może także wiązać się z połowem pstrągów w lodowatym górskim strumieniu bądź też z górskimi wyprawami. Są tu w Beskidach doskonale oznakowane szlaki o przeróżnych poziomach trudności.

Każdy wędrowiec wybierze trasę wedle swoich możności i kondycji. W zimie wypoczynek w górach to z pewnością białe szaleństwo na śniegowych stokach. Możemy zdecydować się na narty, snowboard, dzieci częstokroć wybierają zjazdy saneczkach. Organizujemy również kulig oraz wieczorne uczty przy ognisku, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po śnieżnych szaleństwach w mroźny, zimowy dzień przyjemnie rozgrzać ciałko w saunie wodnej czy też fińskiej co kto woli. Jest możliwość też skorzystać z lamp solarnych, jaskini solnej albo też basenu w naszym centrum odnowy . Zwierzątka których hodowlą zajmujemy się to: dwie kózki, piętnaście kurek oraz kogutek. Mąż mój z zmiłowania jest pszczelarzem, w związku z tym za domkiem stoi siedem uli. Możemy więc zaoferować naszym gościom świeżutkie wiejskie wyroby z własnego ekologicznego gospodarstwa: kozi ser, miód ze swej pasieki, jajeczka – zobacz noclegi w Karkonoszach. Mą specjalizacją jeżeli chodzi o słodkości są torciki wypieczone z jaj od kur z naszej fermy rzecz jasna.

Nasi wczasowicze ( zawsze częstowani są tortem śmietankowym. Z miejscowych dań możemy Państwu zaproponować tzw. prażonki, jadło drwala a także węgierskie danie niezmiernie często tu przygotowywane – Bogracz. Duszonki są pichcone w specjalnym żeliwnym kociołku powieszonym nad ogniem (opcjonalnie w piecu) z kartofli, kapusty a także mięsa. Do tego zioła, takie jak majeranek, kminek itd.. Jadło drwala z kolei to inna nazwa placków ziemniaczanych po Węgiersku. Są to placki z gulaszem mięsnym, pieczarkami, papryką, obsypane potartym oscypkiem. Bogracz z kolei jest odmianą zupy gulaszowej. Zapraszamy do nas serdecznie na wypoczynek (sprawdź ofertęHotel Żubrówka Białowieża) w górach.